Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után hat biztonságo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után hat biztonságosan egy fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek először nőgyógyászhoz, fogamzásgátlót szeretnék felíratni. Nem szedtem még korábban semmi ilyet, ha elkezdem szedni mennyi idő múlva lehet először védekezés nélkül szeretkezni?

(tudom, hogy változó, meg majd elmondja a nőgyógyász, de érdekel azért :) )


2016. júl. 5. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
1 levelet mondanak általában de mi megvártuk a 2.at is
2016. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 het, es aztan durr bele :D
2016. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kovács Gabcsiii válasza:
A tablettaszedés elkezdését a menstruációs ciklushoz kötik. A menstruációs ciklus első napja az a nap, mikor a menses jelentkezik. Amennyiben a ciklus első napján kezded el szedni a gyógyszert, úgy már az ötödik naptól védettséget ad. Ha a ciklus 2-5 napja között kezded el szedni, akkor ez első hónapban végig kiegészítő fogamzásgátló módszer használatára van szükség, 21 napon át, majd 7 nap szünet és a következő levél elkezdésekor lehetsz biztos a védettségben. A ciklus 5. napja után már ne kezd el alkalmazni, várd meg a következő vérzést. :)
2016. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általában 1-2hetet írnak, de érdemes megvárni az első levelet azért, mert hiba esetén megnő a teherbeesés esélye, főleg ha pl nem jó vagy bármi olyan mellékhatás jelentkezik. Nekem mindig egy hónapot mondtak, váltásnál is két hetet.
2016. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!