Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett antibiot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett antibiotikum, meddig kell kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés

Múlt hét péntek óta kapok antibiotikumot vesemedence gyulladásra. Egy hétig kaptam, azaz tegnapig (nem tabletta, hanem injekció formájában).

A fogamzásgátlót kedden szedtem be utána, most jön a 7 napos szünet, mely alatt meg is jött rendesen. A fogamzásgátlót szerdán fogom folytatni. Antibiotikumot tehát már tegnap óta nem kapok, de kérdésem, hogy meddig kell a kiegészítő védekezés? Az új levelet már úgy kezdem el szedni, hogy akkor már 5 napja nem szedtem antibiotikumot.


2016. júl. 31. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hétig még mert az antibiotikum Kiüti a fogamzásgátló tabletta hatását szóval olyan mintha be se vetted volna. Újra be kell hogy épüljön a szervezetedbe... Ezek a fogamzásgátló tabletták már nem olyan erős hormon tartalmúak mint anno hogy kellett 1 év mire teljesen kiürült a szervezetből a mostani tablettát már kB 24 óra alatt kiürülnek ezért fontos hogy mindig be vegye az ember lánya mért már egy -két szem kihagyás is esélyt ad a teherbeeséshez. Szóval én azt tanácsolom hogy legalább 2-3 hétig még védekezzetek pluszba.
2016. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A teljes antibiotikum kúra alatt és abbahagyás után még 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés.
2016. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen!

Amíg szedsz/kapsz valamit addig mindig kell az óvszer.

Min. 1 hétig még kell az utolsó utáni naptól számolva, de az erősebb penicillin származékok, különösen az amoxicillin, klindamicin után még 3 hétig kell! Ezeknek utóhatása van, nehezebben ürülnek és erősebbek is!

Én 3 hetet javaslok, mert vénásan kaptad és azok erősebbek! :)

2016. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. aug. 1. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!