Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért okozott 2 órás szülési...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért okozott 2 órás szülési fájdalmat a spirál felhelyezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap helyezte fel a nőgyógyászom a Goldlily spirált. A felhelyezés is fájt, de összeszorított foggal ki lehetett bírni.

Miután kimentem és lifttel leértem,már olyan erős görcseim voltak,hogy majdnem elájultam. Szerencse,hogy anyum velem volt. Kivert a víz, ellilult a szám, lesápadtam, remegtem és hideg voltam. Szó szerint szülési fájdalomhoz hasonlított az érzés.

Tolókocsival visszamentünk, az orvosom megnézett ultrahanggal,mindent rendben talált, de mondta is hogy így nem igazán szoktak reagálni a nők, úgy gondolja,hogy bizonyára én ott érzékenyebb vagyok. Nagyon rosszul voltam. Erős fájdalomcsillapító bevétele és 2 óra fekvés után tudtam haza menni. Még ma is görcsölget, a derekamban is érzem, olyan mint a menstruációs fájdalom. Már sokkal jobb!!!

Már alig volt tegnap vérzésem, lehet ez volt a baj?

Mellesleg általában nagyon jól bírom a fájdalmat!

Másnak is volt esetleg ilyen tapasztalata? A továbbiakban,hogyan viseltétek?

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat! Szép napot nektek!



2016. aug. 11. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:

"Van rá példa, hogy vagy a behelyezésnél, vagy későbbi elmozdulás következtében átfúródik a méh, és fertőzést okozhat."


[link]

2016. aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy nem az en dolgom, de miert nem választasz egy civilizáltabb fogamzasgatlasi módszert?
2016. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy érzékeny vagy? Allergiás? Fém allergia? Esetleg arra a hatóanyagra amit kibocsájt? Ez elég ijesztő.
2016. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! De írtam,hogy ultrahangos vizsgálattal ellenőrizte és mindent rendben talált! Tökéletesen helyezte fel,nem mozdult,nem perforálta a méhem...

Ma már sokkal jobb.

Nem szedhetek hormon tartalmú készítményeket és az óvszer sem annyira biztonságos,mint a spirál. Nem szeretnék a 72 órás megoldással élni,ha véletlenül kilyukad.

2016. aug. 11. 15:58
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen allergiám és az nem is azonnal jelentkezne.

Számomra is ijesztő volt, ezért írtam ide, hátha másnak is volt ilyen tapasztalata. Nem tudom,hogy a későbbiekben mire számítsak. Az asszisztensnő azt mondta, a menstruációt rögtön gyógyszerrel indítsam.

2016. aug. 11. 16:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem bocsájt ki hormont.
2016. aug. 11. 16:02
 7/10 icu75 ***** válasza:
Szülés után én is a spirál mellett döntöttem,a felhelyezésnél ezt ki kell bírni,ha majd 5év múlva cseréled az annyival rosszabb hogy kitépi a régit és utána teszi fel az újat. Az én méhemet is megviselte kicsit,erős görcs volt még aznap,meg nagy fáradtság-álmosság. Aztán elmúlt pár nap alatt. Nem tudom milyen civilizáltabb módszerre gondolt itt valaki? :-) olyan nincs a fogamzásgátlásban!
2016. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod! Az első menstruációt hogy viselted? Olyan erős görcsökre számítsak? Neked milyen volt?

Én sem értettem az előző hozzászólót...de nem is lényeges.

Remélem ha le kell vetetnem, az csak azért lesz, mert jöhet a második babóca. 😊

2016. aug. 11. 18:21
 9/10 icu75 ***** válasza:

Az első menstuációkor kellett bevennem no-spa fortét,aztán a többin már nem. Hozzá kell tennem a kisebb görcsöket jól viselem,csak akkor szedek be gyógyszert ha már nagyon erős fájdalmaim vannak.

Nekem bevált a spirál,de van olyan barátnőm akinek nem vált be. Remélem neked is szerencséd lesz vele!

2016. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek után én is nagyon remélem!!!
2016. aug. 12. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!