Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonos vagy hormonmentes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonos vagy hormonmentes spirált ajánlotok?

Figyelt kérdés

Főként személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. 21 vagyok, nem szültem.

Úgy olvastam, a nem hormonos hosszabb, erősebb és fájdalmasabb vérzést okoz, növeli a gyulladások kockázatát; viszont a hormonosnak ugyanazok a mellékhatásai, mint a gyógyszernek (hízás, pattanások, fokozott szőrnövekedés etc), és általában ódzkodom a hormonháztartás befolyásolásától.

Nektek mi vált be, illetve milyen tüneteket tapasztaltatok?

Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 27. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Semmiféleképpen ne bombázd magad hormonnal
2016. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első, én is így gondolom, de az orvos azt mondja, a spirál sokkal kevesebb hormont tartalmaz, mint a tabletták, és csak egyfélét, plusz megszünteti a menstruációs görcsöket és rövidíti az időtartamát (ő a hormonosat ajánlja, tulajdonképpen ez bizonytalanított el).
2016. júl. 27. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Értem... Én semmiféleképpen nem rakatnék spirált.. Inkább használj pesszáriumot vagy spermicid krémet vagy van hormon mentes tabletta a pharmatex-nek... Sok nőt ismerek akik spirállal védekeztek és miután le vetették mert gyereket akartak nem sikerült.. Volt akinek csak lombikkal sikerült volt akinek egyáltalán nem mert meddő lett és volt olyan is aki meg spirál mellett lett terhes.. De a te tested azt csinálsz vele amit akarsz
2016. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is ajánlották de nem vállaltam be! Egy közeli ismerősnek így lett babája. Sima mellett, utána kapott hormonost és attól rengeteg gyulladása lett... :\

Így Nuvaringes lettem, a legkevesebb hormon ebben van (a tablettáktól pattanásos lettem), be is vált (lassan 1 éve) se hízás, se pattanás és nem is kell rá nagyon figyelni.

2016. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sima spiral mellett sokakrol hallottam, hogy teherbe estek. Hormonalis spiral mellett ez szinte lehetetlen. Nekem Mirenam van negy eve, a menzeszem fajdalommentes, eleg alatta a tisztasagi betet es soha nem kell aggodni a terherbeeses miatt. Hizast, pattanast nem okozott. Ennyi az elonye.

A hatranya - a negy ev alatt ketszer volt gyulladasom (a jelzoszal szinte felvezeti a bacikat/gombat a mehbe, ugyhogy konnyebben elkapsz barmit).

Ha letelik az ot ev, akkor sima spiralkent funkcional tovabb, nem kell egybol cserelni.

2016. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hormonosat. Nem szült nőknek Magyarországon amúgy is csak a Jaydesst rakják fel, az pedig hormonos.

Hogy miért inkább az?

1. Ritkábban fordulnak elő mellette kismedencei gyulladások, mint a sima mellett, sőt, egyes tanulmányok szerint még kifejezetten véd is ellenük.

2. Ritkábbak mellette a vérzésproblémák, ált. inkább csökkenti a vérzés mennyiségét, esetleg meg is szűnteti a menzeszt.

3. Csak progeszteront tartalmaz, az is főként lokálisan fejti ki a hatását, a keringésbe viszonylag kis mennyiség kerül. Mivel csak progeszteront tartalmaz, így nem növeli a trombózis kockázatát pl., mint a kombinált tabletták.

4. Megbízhatóbb, ritkább mellette a terhesség. Gyakorlatilag a művi meddővé tétellel azonos hatékonyságú.


Ha csak e kettő közül kellene választani, én egyértelműen a hormonos mellett döntenék.

2016. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!