Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 25 éves vagyok, eddig nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25 éves vagyok, eddig nem szedtem fogamzásgátlót, hanem óvszerrel védekeztünk. Pár éven belül (kb.3 év) szeretnék gyereket. Kérdésem ha eddig nem szedtem gyógyszert, akkor most már ne álljak neki igaz? Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
2016. aug. 16. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem már ne szedj gyógyszert. Egyrészt azért, mert így nem bolygatnád meg a hormonrendszeredet, másrészt pedig a szervezetednek is idő kell, mire a bogyók után visszaáll a helyes kerékvágásba és nem biztos, hogy egyből sikerülne összehozni egy babát.
2016. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el nőgyógyászhoz!!!
2016. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban 3 év múlva akartok akkor nem éri meg elkezdeni, esetleg hüvelygyűrű (ebben van a legkevesebb hormon és eddig ismerősi körben mindenkinek sikerült is a baba 3 hónappal-ennyit vártak direkt-az utolsó után) ha mégis szeretnél. Nekem is ez van ezért, mert a tabletta pajzsmirigy alulműködést okozott, amit kezelni kell, 1 év alatt hozták rendben hogy majd lehessen... Jó hogy időben kiderült a fél éves vérvételek miatt, csúnya dolgokat tud okozni és ha előjön akkor lehet sok idő mire helyreteszik.
2016. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hát igen én is úgy gondolom, meg sokan mondták, hogy eddig nem szedtem meg megúsztam ezeket a hormon dolgokat, akkor nem most kéne már "elcsesznem" a szervezetem vele.. de sok szempontból meg nyilván jobb és kényelmesebb lenne, mint az óvszer.. mert az ilyen kihúzom módszerekkel meg én nem merek rizikózni..
2016. aug. 16. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is 25 évesen kezdtem el gyógyszert szedni, nem látom különösebben problémának. Sokkal egyszerűbb - szerintem - mint akár a hüvelygyűrű, illetve az egyéb mostanság divatos védekezési módok, feltéve persze, hogy nem felejted el szedni.

Viszont mindenképp érdemes konzultálni nődokival, hogy eldönthesd, neked melyik a legszimpibb módszer, ajánlhat alternatívákat. Én nem gondolom, hogy annyira bekavarna a gyógyszer, hogy a három év múlva esedékes terhességen érdemes lenne aggódni... De mindenkinek más a szervezete.

2016. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a hüvelygyűrűt nem teszik fel, csak ha már szültél.

Kb fél év kell, hogy kiürüljön a szervezet, szóval ha 3 év múlva akarsz gyereket, még szedhetsz gyógyszert. Ennek ellenére azt mondom, hogyha elviselitek a gumit, akkor maradjon inkább az. A fogamzásgátlók nagyon komoly mellékhatásokat okozhatnak (amelyről persze mélyen hallgat az orvostudomány). Nem biztos, hogy a kényelemért megéri.

2016. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrű nem olyan mint a spirál vagy a hurok! 16éves kortól adják 40ig. Ez egy műanyag, rugalmas gyűrű, amit havonta fel kell tenni magunknak mint egy tampont és 21napig fent hagyni, hormont bocsát ki a hüvelyben 21napig 24órában, aztán levesszük és megjön a vérzés a szünetben. Egy hét múlva pedig újat kell feltenni. Ugyanaz mint a tabletta csak kikerüli az emésztést, nem lehet elfelejteni és kevés benne a hormon. Cserébe drágább valamivel...

Ami még ugyanilyen hatásos csak szintén kevés hormonos az a tapasz, ezeknél már az utolsó eltávolítás után hamarabb visszaállnak a dolgok.

2016. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megérti meg elviseli a gumit, de azért szeretnénk rendesen is érezni egymást végre :)

Hát igen én is pont az ilyen mellékhatásoktól félek, amikről mélyen hallgatnak.. meg stb.. a gyűrűn meg a tapaszon még nem gondolkodtam el eddig..

2016. aug. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!