Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Én eddig a Novinette nevű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én eddig a Novinette nevű fogamzásgátló tablettát szedtem. De híztam tőle 12 kilót. Így váltottam az orvosom javaslatára Yasminellere. Elfelejtettem megkérdezni mikortól érvényes a hatása?

Figyelt kérdés
Úgy kezdtem el szedni mint ha a másik folytatása lenne vagyis 21 nap utána a 7 szünet és a 8. naptól. A 9. tabletta beszedése után voltam együtt a párommal. Nagy bajom lehet ebből? Várom a mielőbbi választ! Köszönettel egy aggódó hölgy
2010. ápr. 20. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lehet belőle, védett vagy. Ha a 2 tabletta hatóanyagai ugyanazok, akkor olyan mintha még a Novinettet szednéd.
2010. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ennek kisebb a hormontartalma mint a Novinettenek és ezért parázok:S:S:S
2010. ápr. 20. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:

"Más fogamzásgátló készítményről történő áttérés


A régi csomagban található összes tablettát be kell venni. Az 1. Novynette filmtablettát a következő napon kell bevenni, nem kell szünetet tartani vagy megvárni a menstruáció kezdetét. Nem szükséges egyéb fogamzásgátló módszert alkalmazni.


Mini-tablettákról való áttérést esetén az 1. Novynette filmtablettát a menstruáció 1. napján kell bevenni. Ha nem jelentkezik vérzés, akkor a mini-tablettáról bármelyik nap át lehet térni a Novynette filmtablettára, de a szedés első 7 napján egyéb fogamzásgátló módszert is alkalmazni kell."


Benne van a betegtájékoztatóban...miért nem olvastad el?

Amúgy nem valószínű, hogy bajod lesz tőle, de azért kérdezd meg az orvost.

2010. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam mind a kettő tájékoztatóját, de azt hiszem félreértettük egymást:$ Fél évig szedtem a Novinetteet de a hízás miatt most a Yasminellere váltottam. A Yasminelle 9. bogyója után voltunk együtt.
2010. ápr. 20. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
A alacsonyabb hormontartalmú is ugyanúgy véd, mint a magasabb. Egyébként meg már előtte szedted több mint 1 hétig. Biztos nem lehetsz terhes. Első voltam.
2010. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem értettelek félre. Azért másoltam be, mert a tájékoztatóban (amit állítólag te is elolvadtál) világosan benne volt, hogy az előző tabi (Novynette) után NEM kell 7 napos szünetet tartani. De ha jól értem te tartottál. Erre írtam, hogy nem hiszem, hogy bajod lesz belőle, de azért figyelhetnél jobban.

Terhesség meg szinte kizárt.

2010. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!