Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történhet ha egy nap...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történhet ha egy nap kimarad a tablettából és nem pótolom annak szedését?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még ilyen velem de mostanában elég fáradt vagyok és úgy emlékszem bevettem a fogamzásgátlót de nem vagyok benne biztos (a szokásos rutin miatt). Ezért ugyanúgy szedtem a többi nap, nem dupláztam meg mert nem biztos. Kiszámolni meg nem tudom, mert még most kezdtem el szedni és nem olyan pontosan jött meg hogy egyértelműen napra pontosan tudjam.a kérdésem az lenne hogyha véletlen egy napot kihagyva ugyanúgy szedem a tablettát és eltolódik egy napot az egész az felborithatja az egyensúlyt, pár napra rá is termékeny lehetek? Mit érdemes ilyenkor csinálni? Ez 2 napja volt. Előre is Köszi a választ :)

2016. aug. 31. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

1. A fogamzásgátló tablettáknál a nap betűjele is ott van, hogy ne kavarodj bele, és nyomon tudd követni, hogy bevetted-e. Tehát ha ma reggel a KEDD feliratú bogyót vetted be, akkor kimaradt egy szem.

2. Ha kimaradt egy szem, akkor a hónap további részében kiegészítő védekezést kell alkalmazni, mert a tabletta nem nyújt védelmet (de ez le van írva a betegtájékoztatóban is!)

3. Köttesd el magad, és megszűnik a probléma, ráadásként nem is szaporítod tovább az értelmi képességeidet....

2016. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mással is előfodulhat ilyesmi.. A lényeg hogy ebben a hónapban kiegészítő védekezés kell pl óvszerrel. A gyógyszer mentes hetet ugyan úgy tarts meg.. És a következő levélnél már figyelj oda. Sokat segít ha állítasz be egy riasztást a telefonodon és amikor jelez akkor tudod hogy be kell venni a bogyót így nem felejted el.
2016. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minek szedned olyanok tablettat, akik nem kepesek normalisan, felelosen szedni? Gondolom arra sem jottel ra eddig, hogy a levelen rajta levo (H,K,SZ etc.) betuk mit szimbolizalnak. Segitek: a napokat. Igy ha a H betu alattit nem vetted be, akkor hetfon kihagytad. Rettento bonyolult.
2016. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Kiszámolni meg nem tudom, mert még most kezdtem el szedni és nem olyan pontosan jött meg hogy egyértelműen napra pontosan tudjam."


Arra nem emlékszel, hogy melyik héten, melyik nap vetted be az első szemet? Mert abból tudnád kiszámolni, nem pedig abból, hogy mikor jött meg.


A fogamzásgátló tablettákhoz mellékelni szoktak egy tájékoztatót, de ha nincs meg, akkor általában az interneten is megtalálható. Pontosan az ilyen jellegű kérdésekre ad válaszokat ez a tájékoztató, nem poénból rakják oda.

2016. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyankor simán lehet peteérésed és teherbeeshetsz, ezért kell a hibától legalább egy hétig óvszer, de legjobb a levél hátralévő részében is használni. De ha most kezdted akkor az első hónapok még veszélyesebbek ebből a szempontból mert könnyebben tér magához a szervezet.
2016. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok aberált, reziát szedek amin nincsennek rajta a hét napjai. A többieknek meg köszönöm a segítséget :)
2016. aug. 31. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!