Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagyott tablettából terhesség?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagyott tablettából terhesség?

Figyelt kérdés
Az első héten az 5. napi tablettát 16óra késéssel vettem be, és utána nem alkalmaztunk kiegészítő védekezést. (Az a nap előtt is szeretkeztünk nem egyszer a barátommal.) Most pénteken vettem be az utolsó szemet, azóta nem jött meg...lehetek terhes?

2016. jan. 3. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
nem leszel.. ha ugyan úgy folytattad a szedését nem lesz gond
2016. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha mostanában kezdted el szedni a tablettát, akkor teljesen normális, hogy még nem jött meg, egyelőre szokja a szervezeted, kell neki pár hónap, amíg beáll a mesterséges ciklus.

Egyébként nem tudom, elolvastad-e a betegtájékoztatót, de kétlem, hogy ne lenne benne, hogy ha kihagytál egy szemet (vagy esetleg valami miatt nem szívódott fel, pl. hasmenés), akkor 12 órán belül zökkenőmentesen lehet pótolni. Azontúl felesleges, mert nem ér semmit, csak bezavar, hogy egymás után beveszel egy nap két tablettát is. Nem valószínű, hogy probléma lesz, de nem kell meglepődni, ha mégis teherbe esel.

2016. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12oran tuli potlas eseten csokken a hatas. De kicsi az esely a terhessegre szerintem. Azert tesztelj egyet a biztonsag kedveert.
2016. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most váltottam gyógyszert, szóval ebből a fajtából ez volt az első levelem..

Köszönöm akkor azért tesztelek..és reménykedek

2016. jan. 3. 18:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként április óta szedek gyógyszert
2016. jan. 3. 18:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetsz terhes, ugyanis pont a kritikus héten hagytál ki szemet, ez ugyanis kihagyásnak minősül. De ez a betegtájékoztatóban is benne van, illetve az is, hogy ilyenkor ajánlott lett volna a kiegészítő védekezés.

De nyilván ez nem jelenti azt, hogy nálad tutira gond lesz, de lehet.

És a megvonásos vérzésed pedig jó esetben a szünetben jön meg. Ha április óta szedsz fog. gátlót, akkor ezzel nyilván tisztában vagy.

Viszont nyugodtan csinálhatsz tesztet, ha vagy nem jön meg, vagy a kimaradt szem körüli szextől kezdve eltelt 2 hét.

2016. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Kihagyott tablettából terhesség" nem lehet. Ahhoz még valami kell (ami nálad meg is volt)
2016. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!