Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az normális, ha fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, ha fogamzásgátló szedése alatt, kihagy a menstruációm?

Figyelt kérdés

Ez az első hónap, most van gyógyszerszünetem, és ilyenkor kellene megjönnie is, nem? A gyógyszerszünetem 5. napján vagyok már.. ha a 8. nap sem jön meg, folytathatom újra a második levél megkezdését, úgy ahogy amúgy is kellene? A menstruációm már a tabletta szedése előtt se állt be, nőgyógyászom mondta, nem is fog már valószínűleg.. (van mikor 40 nap, 30, 21.. de többségében 30+ szokott lenni.) 17 éves vagyok, már 6. éve lassan, hogy menstruálok, és ennyi idő alatt bőven be kellett volna. Reménykedtem benne, hogy legalább a tabletta "beállítja" valamennyire.. Barátommal vagy gumival, vagy megszakított közösüléssel voltunk együtt, terhesség szinte kizárt. Mindennap rendszeresen bevettem az adagot. Megvonásos vérzésem már volt, de akkor az ugye nem probléma, ha az első 1-2 hónapig kihagy, amíg a szervezetem hozzászokik? Vagy aggódnom kellene a terhesség miatt?

Kérlek benneteket, csak normális válaszokat írjatok, eléggé megijedtem. Köszönöm szépen előre is!



2016. szept. 23. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is, ne aggódj! :) Az első levél után vagy, a szervezeted ennyi idő alatt még nem szokik hozzá a tablettához, hónapokba telik, míg rendszerességet visz a (mesterséges) ciklusodba. Az első hónapban teljesen normális, ha a szünetben nem jön meg a vérzésed, időben kezdd el a következő levelet, lehet, hogy annak az első napjaiban fogsz vérezni majd :) Néhány hónapot adj a dolognak, valószínűleg beáll majd!

2016. szept. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Megvonásos vérzésem már volt, de akkor az ugye nem probléma"

Na álljunk meg egy pillanatra

Mármint úgyérted a szünetben volt? Olyan menstruáció szerű vérzés? Mert a megvonásos vérzés az az mikor a tabletta mentes héten vérzel pár napig.

2016. szept. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En sem ertem ezt. Azt irod hogy ez az elso honap es nem jott meg, majd azt irod, hogy de amugy megvonasos verzesed mar volt. Most mi a helyzet? Tabletta mellett csak megvonasos van havi egyetlen egyszer.
2016. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

bocsánat, valószínűleg akkor én fogalmaztam rosszul. a hónapban már többször volt barnázásom, a megvonásos vérzés pedig a gyógyszerszünet alatti barnázás (pecsételős, enyhe vérzés; a gyógyszer mellékhatása).

megkérdeztem neten egy nőgyógyászt is, szerinte is természetes, de ha a következő hónapban sem jön meg, magasabb hormontartalmúra kell átmennem. (jelenleg Dienille-t szedek)

2016. szept. 25. 00:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit össze vagy kavarodva. A megvonásos vérzés az a vérzés, ami a rendes menstruációd helyett történik a fogamzásgátló tabletta szedésének idején (a gyógyszerszünetben). Rendes menstruációról nem beszélhetünk, hiszen a tabletta egy mesterséges ciklust hoz létre, amikor nem szeded, akkor jön a megvonásos vérzés, így hívják. És teljesen normális, hogy enyhe, barnázós, kevés. Ennyire visszaszorítja a dolgokat a tabletta. Ha ilyened volt a szünetben, akkor hiába vársz igazi vérzésre, olyanra meg főleg, amilyen korábban volt. Nekem pl. régen 7 napig tartott a vérzésem, abból 5 nap iszonyatosan erős vérzés, a tabletta szedésével viszont összesen 3 napos lett az egész, meg se érzem, és alig jön a vér. Ez normális.
2016. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5-ösnek igaza van, a tabletta megváltoztathatja a menstruáció (vagy jelen esetben megvonásos vérzés) menetét.

Nekem a Nuvaring nélkül 6 napig tart, abból 5 olyan ágyon fetrengős hasfájás plusz első kép napon a normál tampon 2 óráig állja a sarat anyira erős a vérzés, Nuvaringgel 5 nap ,abból az első 2 erősebb de még mindig elég egy "super plus" tampon egész napra plusz első napon van egy nagyon enyhe kis hasfájás, múlt hónapban tartanom kellet egy hónap szünetet és rendes menszeszem volt... soha többé.

2016. szept. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!