Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első barátom van, most szedek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első barátom van, most szedek először Mirabellát, tudnátok segíteni? A gyógyszerszedési szünet 3. napja van és nem jön meg a menszesz.

Figyelt kérdés

Mivel pajzsmirigybeteg vagyok már évek óta szedek rá gyógyszert, és a nőgyógyászom is azt mondta lehet szedni a fogamzásgátló mellett. Délelőtt szedem a pajzsmirigyre , pontban este 8-kor pedig beveszem a fogamzásgátlót. Elvileg ezzel nem lehet gond hogy esetleg ellenhatnának egymásnak.


Első barátom van, megbeszéltük hogy várunk 2 hónapot hogy megszokja a szervezetem a fogamzásgátlót is addig nem fekszünk le és kitapasztaljuk tényleg beállítja e rendesen a menszeszt. Ezt meg is tartjuk. Nekem rendszertelen volt anno a menszesz, heteket is csúszott sokszor - javasolták is a tablettát hogy beállítsa a rendszerességet attól függetlenül hogy van e barátom vagy nincs.

Rendesen beszedtem a tablettákat, ma van a 3. nap a gyógyszerszünetből és nem jött meg. Két napja volt egy kis barnás pici pár cseppes folyás és ennyi. Azóta semmi.


Az érdekelne hogy ez csak annak tudható be hogy először szedem, megkavarta a szervezetem és majd beáll? Eddig ugye megszoktam hogy ha sokat késve is de mindig megjött, most pedig semmi, nem vérzek egyszerűen.

Én arra gondoltam hogy ha az egész 7 napos szünet alatt nem jön meg azzal már visszamennék az orvoshoz...


Kérnék ehhez egy kis segítséget, mivel először szedek fogamzásgátlót lehet hogy csak várnom kell még, nem tudom, mindenesetre ez nekem új szitu és zavaró ha nem jön meg úgy ahogy kéne. Köszönöm szépen előre is!



2016. szept. 26. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
És nincs mellékhatása? Nem hiztál vagy fogytál? Nekem is pajzsmirigy problémám van azért kérdeztem.
2016. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyenkor még nem állt be rendesen, én is most kezdtem el szedni és nekem a 3.napon jött meg. A gyógyszerszünet 8.napján azonban mindenképp vedd be, attól függetlenül hogy mikor jött meg! Egyébként meg nyugodtan csinálhatjátok, csak gumival! ;) 17/L
2016. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs semmi mellékhatás nálam, nekem a pajzsmiriggyel alulműködés a gond. Arra kaptam gyógyszert de attól sem híztam és most a Mirabellától sem hízok.

A mellékhatásokból inkább a mellfeszülés, mellérzékenység van meg semmi más. Ezen aggódtam csak hogy mikor áll be a menszesz de mivel ma megjött nemsokkal azután hogy kiírtam a kérdést így megnyugodtam. Valószínű igen még be kell állnia. :) Köszi a válaszokat!

2016. szept. 26. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Köszi én még nem szedtem semmit félek tőle kicsit.
2016. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is féltem tőle az elején hogy szedhetek e egyátalán fogamzásgátlót de a nőgyógyász mondta hogy nem gond főleg így hogy szedek mást is és az is hormongyógyszer. Melléhatásoktól nem kell félni, van akinél sűrű fejfájás jelentkezik akkor szokták még lecserélni másra. :)
2016. szept. 26. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
kover zsiros leszel
2016. szept. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ.
2016. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pajzsmirigy túlműködéssel szedem ugyanúgy mint te, reggel pajzsmirigyes este meg a fogamzásgátló. Első 2 hónap volt olyan, hogy csak 3-4 nap után jött meg, de mostanra már mindig pontosan a 2. napon jön meg.
2016. szept. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2016. szept. 29. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!