Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mellfájdalom fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mellfájdalom fogamzásgátló szedése alatt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és fél éve szedek tablettát. Most, nyaralás miatt két levéllel beszedtem egymás után szünet nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy ettől fájhat-e a mellem? Illetve, hogy lehetséges-e, hogy esetleg terhes vagyok... A melleim felső része szurkál/feszül és a bimbó környéke fáj.

A válaszokért előre is köszönet!



2016. aug. 24. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Megfelelő allalmazás melett igen kevés az esélye a terhességnek

De ha úgy érzed az megnyugtatna csibálj egy tesztet

Illetve ha a második levél után sem jön meg/ mem marad abba fordulj az orvosodhoz

2016. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A két beszedett levél okozza általában, megnyomta a hormonjaidat, kicsit megzavarta őket.

Egy teszt nem árt, megnyugtat, de ha nem jön meg pl akkor doki.

2016. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy nem vagy terhes.

A két levél szünet nélküli elszedése viszont nagy felelőtlenség volt a részedről. A saját tapasztalataim beszélnek belőlem. Én 23 éves vagyok és a fogamzásgátló tabletták mellett voltam, míg bajt nem okoztam magamnak.

Én is szedtem, anélkül, hogy valójában ismertem volna a hormonok működését. Nem tudom mennyit tudsz az ösztrogén-progeszteron szoros kapcsolatáról, a peteérés létfontosságáról és még sorolhatnám. Én 18 évesen ezekről semmit nem tudtam, pedig nekem kellett volna olvasnom ezekről a dolgokról. Már önmagában az, hogy fogamzásgátlót szedsz, nagyon nagy terhet ró a szervezetedre. Lehet most még legyintesz, én is ezt tettem, később pedig 1 évnyi szenvedés a súlyos panaszok követték. Ha már gyógyszert szedsz (ami természetesen pozitív abból a szempontból, hogy védekeztek a barátoddal),akkor legalább óvd annyira (minimálisan) a szervezeted, hogy azt a 7 nap szünetet meghagyod a megvonásos vérzésnek! Ami tudniiliik NEM menstruáció, hanem a gyógyszer általi önbecsapás, egy generált vérzés, ami a gyógyszer megvonásától alakul ki.

Nekem 1 évnyi fogamzásgátló tabletta után olyan súlyos vérzészavarom állt be, hogy a nőgyógyász főorvoshoz kellett hónapokig járnom, és mai napig nem tudták megmondani mit lehetne tenni. Gyógynövény kúrákkal hoztam rendbe magam.


A melleid azért fájnak, amiket leírtam. Valószínűleg az egekben van az ösztrogén vagy a progeszteron szinted. Mondanom sem kell, pár ilyen alkalom még és kialakul nálad a ciszta, mióma vagy hasonló dolgok, amikről én a te korodban semmit nem tudtam és nem is foglalkoztam velük.


Vigyázz az egészségedre, mostmár én is azt teszem.

Semmi nem ér annyit, mint az egészséges menstruáció hónapról hónapra, pontos időben. :)

2016. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!