Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elcsúsztatom 2-3 nappal a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elcsúsztatom 2-3 nappal a menstruációmat fogamzásgátlóval, utána hogyan fejezzem be azt a levelet?

Figyelt kérdés

Már egy ideje szedem a gyógyszert, hamarosan szalagavatóm lesz, akkor jönne meg, de szeretném ha kell 1-2 nappal eltolni. Ugyebár beszedem a 21.-et, a levél utolsó tabiját, a következőböl beveszek még 2-3 napot. Utána várok ugye a 7 napos szünettel és folytatom. Ha a levél végére értem kezdjem újra a 7 nap szünetet vagy ezentúl mindig meg kell kezdenem az új levelet 2 tabi miatt? Köszönöm előre a normális válaszokat.

18/L



2016. okt. 4. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem,ilyen nincs,hogy 1-2 nappal tolod el. Nem hagysz 7 nap szünetet szimplán,hanem folytatod a következő levéllel és azt teljesen beszeded, így abban a hónapban kimarad a menstruációd.
2016. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sok fórumot és oldalt elolvastam, és elvileg létezik ilyen megoldás, sőt azt is olvastam hogy 7 napnál tovább nem èrdemes tovább szedni.
2016. okt. 4. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg az orvosod. Amíg én szedtem fog.gátlót akkor az orvosom mondta,hogy ilyen össze-vissza szedést nem lehet alkalmazni. + Minden ismerősöm tovább szedte a következő levelet, ha csúsztatni akart. Én is úgy csináltam anno.
2016. okt. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet így csúsztatni. -De a megkezdettet én elraktam és szedtem a szokás szerint a másik egész levelet. Utána ha pl 4-hónap után megint kellett a csusztatás elővettem a megkezdettet. De 3-alkalom egy évben max az ilyen csalás.
2016. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. Válaszoló, és sikerült is arrébb tolni? Hallottam azt is hogy valakinek ugyanúgy megjött. Egyébként köszönöm, így már jobban összeáll a dolog a fejemben :)
2016. okt. 4. 23:13
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Melyik állat terjeszti ezt a marhaságot? Nem fórumozni kell, hanem orvoshoz menni! Minden levelet teljesen be kell szedni, nem hagyogathatsz ki közte napokat! Főleg úgy nem, hogy ma már a legtöbb olyan, hogy az egyes hetekre tök más adag van a bogyókban!

Ha el akarod csúsztatni, a szünet hosszát lehet rövidíteni, de hosszabbítani tilos!!!

Megkezdett levelet amúgy is tilos szedni, mert nem véd!!! Ha kihagysz és pótolni kell, akkor is csak ugyanazt a napit veheted ki egy másik levélből, de azt se szedheted már be, mert nem teljes levél..

2016. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb úgy eltolni a menstruációt, ha azt csinálod, hogy rövidebb szünetet hagysz a két levél között - ezzel 2-3 nappal előbbre hozhatod, értelemszerűen a szünet rövidségétől függően (de legalább 3 nap mindig legyen a két levél között).

Ezt megcsinálhatod több egymást követő hónapban, míg a neked kellő időpontra nem áll be a vérzés.


A másik verzió, hogy egyáltalán nem tartasz szünetet, ekkor két levelet szünet nélkül szedsz be, és utána a szokásos hét napos szünetet tartod meg - ezzel egy teljes héttel hozhatod előrébb a vérzést.

Ezt a verziót nem javasolt több egymást követő hónapban megismételni.


Amit te szeretnél csinálni, az legjobb tudomásom szerint fordítva működhet: nem az új levélből szedsz be párat, hanem az aktuálisból hagyod ki mondjuk az utolsó kettőt. Ez esetben is hét napos szünetet tartasz.

(Egyébként ezt annyira nem szokták javasolni, illetve gyógyszertől függ, van, ahol csökken a hatékonyság...)

2016. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!