Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiatal vagyok még, 18, gimnáziumba járok, és van egy három éves kapcsolatom. Nem siettünk el semmit, és engem is meglep, mennyire sokat érő kapcsolatunk van, álmodni sem mertem volna ilyenről, főleg nem ilyen fiatalon! :)


Fogamzásgátlót szedek, fél éve. Mindig napra pontosan szedem, félek mellette még olyan gyógyszert is szedni, amire azt mondja a doki, hogy nem valószínű, hogy enyhítene a hatásán bármit is.

Ha hánynék, hasmenésem lenne, rögtön bevennék mégegyet. (Egyszer már előfordult egyébként, pótoltam is rögtön, illetve aztán figyeltünk.)


Olyan helyzetben vagyok, amiben egy esetleges terhesség semmilyen szempontból nem jöhetne szóba, és döntésképtelen lennék. Teljesen abortuszellenes vagyok, de szörnyen sajnálnám, ha ilyen helyzetbe születne bele bármilyen lélek.


Tudom, túl parázósnak tűnhetek, de igazából ezen csak néha-néha gondolkodom el. Gondoltam megkérdezek másokat, akik szintén szedik, vagy csak ismerik a tabletták hatékonyságát és működését..


Ha mindent rendben csinálok, mennyi esélye van ennek? Alkalmazzunk még esetleg megszakítást is, vagy még az is kevés lenne, ha ennyire megijeszt egy ilyen helyzet?

Szerinte túlizgulom kicsit, de...ezzel egyet is értek. :)


Mégis, örülnék pár válasznak!

Köszönöm előre is :)



2016. okt. 22. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ismerosomeknek ugy lett babajuk hogy fogamzasgatlot szedett :) semmi sem nyujt 100%os vedelmet
2016. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De az ilyen is nagyon ritka mikor valaki tabletta meg ovszer mellett esik teherbe
2016. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy lehetséges tabletta mellett is, de olyanról elég ritkán olvastam/hallottam, hogy tényleg rendes és hibamentes szedés mellett esett volna valaki teherbe.

Nőgyógyászom szerint arról, aki így lett terhes, és állította, mindent jól csinált, utólag mindig kiderült, hogy mégsem.


Én mégis elgondolkodom néha, hogy 'mi van, ha..?'

2016. okt. 23. 00:26
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi, az tényleg nagyon ritka, hogy valaki fog. gátló mellett lesz terhes.

Ha megfelelően szeded és figyelsz mindenre, akkor gyakorlatilag kizárt, hogy terhes legyél. Nem szükséges megszakítani, csak elvesz az élvezetből. Annak meg semmi értelme.

Aki fog. gátló mellett lett terhes, az vagy nagyon szerencsétlen, de mondom, ez tényleg nagyon-nagyon ritka, a többsége alapvető dolgokkal nem volt tisztában és azért lett terhes.

2016. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves legutóbbi válaszoló! :)

Legyen szép napod!

2016. okt. 23. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!