Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elrontottam teljesen? Diane...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrontottam teljesen? Diane 35 fogamzasgatlo

Figyelt kérdés

Diane 35 fogamzasgatlot szedek. Nem nogyogyasz irta fel hanem az egyik ismerosomon keresztul egy gyogyszeresz. Felre ertelmeztem a betegtajekoztatot . Mert azt irta,hogy amikor kiurul a csomag het napig ne szedjem. En ugy ertelmeztem,hogy egy het szunetet kell tartanom. Es idaig ugy volt,hogy egy hetig szedtem majd egy het szunet. Es most megint egy hete szedem.

Most a fogamzasgatlast teljesen elrontottam? (nem voltam egyutt meg fiuval azota)Mit csinaljak?


2010. ápr. 26. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azon ne csodálkozz, ha a hormonháztartásod teljesen felborul, egyébként szerintem mindenképp menj el nőgyógyászhoz, hogy kiderüljön, egyáltalán szabad-e szedned. Szerintem ha mostantól rendesen/rendszeresen szeded nem lesz nagy gond. Lehetőleg 2 hónapig védekezz máshogy is.

18/L

2010. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy erted,hogy felborul a hormonhaztartasom? mi tortenik velem? :(
2010. ápr. 26. 21:12
 3/13 anonim válasza:
Én is ezt a gyógyszert szedem. De a lényeg ez a gyógyszer is meg a fogamzásgátlók nagy része: 21 nap gyógyszer, 7 nap szünet! Nem értem, hogy lehet elrontani, ez egy komplett ciklus 28 nap. A 7 napban kell megjönnie a menzesznek, mert akkor nem szeded. Működési elve(ezért írták előttem, hogy összezavar) hormonokat tartalmaz a gyógyszer, tartja a szintet, nem érik petesejt , nem eshetsz teherbe 99,99%. Viszont mikor abbahagyod a 7 napban leesik a hormonszint és megjön a vérzés pár nappal később. Hú szegény szervezeted most azt se tudja mi lehet!
2010. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

megis pontosan mit takar,hogy felborul a hormonhaztartasom? meghizok? szorosodni fogok? vagy pontosan mi?

Mit tudnek most csinalni? nem tudok nogyogyaszhoz menni,mert kulfoldon elek es ide kint meg nincsen. Ez a gyogyszer is a pattanasokra kellett inkabb. Annyira hulye voltam. Jobban is oda figyelhettem volna az olvasasnal :(

2010. ápr. 26. 21:41
 5/13 anonim ***** válasza:
esetleg a menzeszed összevissza jön meg, megszokottól különbözően (erősebb fájdalmak, tovább tartó vérzés), ingerültebb lehetsz stb. De ha rendesen szeded és feltöltődik a szervezeted hormonnal akkor ez helyreáll ne aggódj. A szőrösödés és a hízás a magasabb hormontartalmú fogamzásgátlóknál fordul elő nagyobb eséllyel, de úgy tudom, hogy ezek a mostani fogamzásgátlók már csak minimális hormont tartalmaznak. Sok sikert a további szedéshez!
2010. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem,hogy pontosan jól szedted,mert kihagytál egy hetet és utána újra szedtél egy új csomagot...
2010. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja és am ne szedjél diane35-öt,mert az elég erős hormontartalmú...
2010. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 flora08 válasza:
nem véletlenül nőgyógyász írja fel...
2010. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt alapból őrültség volt, hogy orvosi javaslat nélkül szedsz gyógyszert.

Másrészt a diane35 antiandrogén hatású, nem fogamzásgátlónak írják fel elsősorban, hanem bőr- és szőrproblémákra (bár mint mondtad, neked is inkább erre kellett).

Egyébként sem értem, hogy tulajdonképpen hogy is szedted.

De a lényeg, h 21 nap gyógyszer, 7 nap szünet, megint 21 nap gyógyszer, 7 nap szünet.

Szőrösödni azért vszínűleg nem fogsz tőle (egyrészt, mert pont szőrösödés ellen van, másrészt a mai tablettáknak már nincs ilyen hatásuk).

De a ciklusodat rendesen elrontotta valószínűleg.

Hogy szedted eddig pontosan a gyógyszert?

Javaslom, hogy azonnal keress fel egy nőgyógyászt.

(weborvos.hu meg hasonló oldalakon tudsz kérdezni, hogy addig is mit csinálj)

2010. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

utolsóhoz csatlakozva...nem fogamzásgátló a diane 35



egyáltalán hogy tudtál orvosi vény nélkül szerezni, semmilyen gyógyszerész nem ad ilyet ki vény nélkül...gyógyszerész meg nem írhat vényt....:-o


felelőtlen kis hülye vagy....minél előbb keress fel egy nőgyógyászt, még az a szerencséd, hogy nem szexeltél, egyáltalán hány éves vagy? az ismerősöd is egy felelőtlen hülye, meg aki a gyógyszert adta az is....x(

2010. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!