Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2x menstruálok ebben a hónapba...

2x menstruálok ebben a hónapban, fogamzásgátló így bezavarhat, elrontottam?

Figyelt kérdés
ma újra elezdtem menstruálni, előzőleg kb 8 napja volt utoljára vérzésem. stodette nevű fogamzásgátlót szedek, ez egy 3 havi adag. egy levél egy hónapra vonatkozik, tehát össz. 3 levél van 1 dobozban. ha elfogyott a levél, meg kéne jönni a mensinek, és 5 napi vérzés után kell nekikezdeni a köv. levélnek. nos, nekem elfogyott a levél, és nem jött meg csak kb 2-3 napra rá. én pedig azt csináltam, hogy ehhez képest +5nap múlva szedtem be a következő tabit, azaz kb így 2 levél közt olyan 7 nap telt el. ahogy bevettem, el is múlt, de mint már említettem, most szedem 8. (a 7. napot kifelejtettem)napja az új levelet, és ma megint elkezdtem vérezni? nagy bajt csináltam? mi lehet ez? mit csináljak? nemi életet nem élek, azért írta fel a doki ezt, mert sok hónapig nem jött meg.
2011. máj. 22. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs nagy baj, nekem is volt már ilyen, de azért nem árt, ha megkérdezed a dokit. Viszont a szedésnél nem úgy van, hogy két levél között pontosan egy hét szünetet kell tartani, mensitől függetlenül?
2011. máj. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Félreértettél vmit. Nem a menzesz után 5 nappal kell elkezdeni.

Hanem mindig a 8. napon, attól függetlenül, hogy mikor jött meg a vérzés és tart-e még.

Kicsit alaposabban olvasd át a tájékoztatót.

Egyébként az első 3 hónapban nem nagy katasztrófa, ha a harmadik levél után is összevissza vérzel, akkor orvos.

2011. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem értettem félre, a mensi 5. napján kell bevenni az elsőt. csak én rosszul vettem be
2011. máj. 23. 14:50
 4/7 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a válaszokat!
2011. máj. 23. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:

1. levélnél az első szemet a menzesz 1-5. napján kell bevenni.

Utána 21 nap tabi, 7 nap szünet. Majd a 8. napon újabb levél (attól függetlenül, hogy tart-e a vérzés vagy sem).

2011. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont!
2011. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! most használok ilyet életemben először, úgyhogy nem csodálom, hogy ilyen hülye vagyok. köszi
2011. máj. 23. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!