Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Okkal félek? Hogyan nyugodhatn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okkal félek? Hogyan nyugodhatnék le?

Figyelt kérdés

Még szűz vagyok, de most van egy komoly barátom, akivel pár hónapon belül megtennénk a dolgot. Nagy a harmónia közöttünk, mindig tudjuk mit és hogyan szeretne a másik, és szeretjük egymást. Bízom benne, teljesen. Megbeszéltük, hogy nem fogok gyógyszert szedni, én sem akartam sosem, és ő is mondta hogy nem engedné hogy a párja gyógyszert szedjen. Így akkor valószínüleg óvszerrel védekeznénk de én nagyon aggódok, napok óta ilyenekről olvasok. Az is közrejátszhat, hogy édesanyámnak nem egy abortusza volt, és ő nagyon a fülembe ültette a bogarat hogy biztosan terhes leszek gumi mellett. Úgy tudom biztonságos, kevés esetben történhet baj, ha véletlen lecsúszna vagy kiszakadna. A barátom 3 évig elt párkapcsolatban és végig gumit használtak és nem volt baj. Azt mondta férfikent az ő dolga a védekezés (nem kellenek a támadó férfiak, ő mondta ezt). Szeretnék vele is erről beszélni, mert tényleg félek és úgy érzem nem tudnám így élvezni. Mondjatok néhány dolgot, amitől megnyugodhatok! :) biztosan nagyon figyelnénk mindenre, így nem lehetne baj, ugye?

Kérlek ne jöjjetek azzal, hogy fiatal/éretlen vagyok ehhez. Az érettség és a félelem nincs kapcsolatban egymással.



2016. nov. 4. 23:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Fiu vagy lány vagy?
2016. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Azt tudom tanacsolni hogy szedjel csak tablettat. Az egyik baratnom mondta aki kemiat tanul, meg gyogyszeresz is, hogy mindenkepp kell a tabletta mert ugy nagyon kicsi az eselye, es persze a gumi. Az a lenyeg hogy te biztonsagban legyel.
2016. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Elso valaszolo, te hianyoztal magyar orarol. Szovegertes. Olvasd el megegyszer es ertelmezd a szoveget.
2016. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondok pár tényt.

Ha nem anyaghibás, és nem szakad ki a gumi - márpedig elég nehéz ám kiszakítani -, akkor 100%-os védelmet nyújt. Nem 99,9%-os, hanem 100%-os. Szóval ha nem járt le, és előtte ellenőrzi, hogy nincs-e kilyukadva, és menet közben sem lyukad ki, akkor fizikailag lehetetlen a teherbe esés.

De ha neadjisten mégis megtörtént a baj, akkor ott van az esemény utáni tabletta. Nem egy szelíd dolog, de mégsem teszi ki akkora stressznek a szervezetet, mint egy abortusz.

Egyébként én is úgy vélekedek, mint a barátod. Én magam beszélném le a lányt a tablettáról... nekem pár pillanat felhúzni a gumit, és semmi kárt nem tesz bennem, a fogamzásgátló meg folyamatosan rombolná a szervezetét (ne gyertek azzal, hogy ááá, az tök ártalmatlan, inkább nézzetek kicsit utána a biológiai hátterének...), azon kívül nem is nyújt 100%-os védelmet, és folyamatosan szedni kell, ami külön macera.

2016. nov. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék tablettát szedni, mert részben feledékeny is vagyok, részben pedig nem szeretném felborítani a hormonháztartásom. Úgy olvastam hogy elhízást, depressziós és egyéb ilyen kellemetlen dolgokat okozhat. Meg úgy egyébként is nagyon ritkán szedek gyógyszert, inkább természetes dolgok, vagy semmi. Tudom, ez ebben az esetben nem épp jó megoldás, ez legyen kivétel.
2016. nov. 4. 23:23
 6/20 A kérdező kommentje:
#4 Hogyan ellenőrizhetjük előtte? Mi van ha szabad szemmel nem látható szakadás?
2016. nov. 4. 23:26
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Ezert jo ha jo a nogyogyaszod es alaposan utanajartok hogy melyik hasznal neked vagy nem. Ki kell kiserletezni. Ha feledekeny vagy akkor meg rakjal be emlekesztetot a mobilodba. Problema meg van oldva.
2016. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

De nem a feledékenység az egyetlen ok ami miatt nem szeretnék gyógyszert szedni :)

Kísérletezni? És ha véletlen az egyik nem hatásos? Ezt inkább kihagyom

2016. nov. 4. 23:28
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
en gumi nelkul is tudtam vedekezni, szimpla kivetellel, elovaladekra figyelve, stb. Ennek fenyeben ha figyeltek gumival nem lesz gond. Csak kis eszt kell bele vinni:) De meg ha ondo kerul beled is olyan egyuttallasok kellenek a teherbe eseshez, nem olyan egyszeru az, csak tudni kell mely napokon a legbiztonsagosabb szexelni. Persze ezt azert nem ajanlom, de hogy kicsit megnyugodj:)
2016. nov. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, gyogyszert ne szedj, ha nem muszaj, mert veszelyes lehet
2016. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!