Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miket tapasztaltatok fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miket tapasztaltatok fogamzásgátló tabletta abbahagyása után?

Figyelt kérdés

2 és fél éve szedek már tablettát, legutóbb az orvos rákérdezett, hogy akarom még folytatni?

Ez sok időnek számít? Miket tapasztaltatok magatokon miután abbahagytátok a tablettát? Esetleg van olyan, aki később újrakezdte szedni?


2016. dec. 31. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most három év után hagytam abba a Mirabellát.

Sajnos sokkal jobban fáj a menzesz, nem is pontosan jön meg. Az ovuláció nekem kellemetlen tünetekkel jár, úgyhogy azt is érzem. A bőröm és hajam zsírosodását nem merem teljes mértékben a hormonokra fogni, de nem kizárt, hogy ez az oka.

Ezek nem következnek be mindenkinél törvényszerűen, valószínűleg csak én vagyok ennyire szerencsétlen.

2016. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először 4 évig szedtem fog. gátlót. Babavállalás miatt hagytam abba. Igazából semmi extra dolgot nem tapasztaltam, rendesen megjött mindig a vérzésem utána, nem is fájt már úgy, mint fog. gátló előtt a hasam, viszont a bőröm zsírosabbá vált, pattanásosabb lettem.

Utána szülést követően pár hónappal kezdtem el újra szedni, akkor viszont magától a fog. gátlótól volt egy csomó bajom. Hol megjött a vérzés, hol nem, fájtak a melleim, megvoltak folyamatosan duzzadva a mirigyek a melleimben és állandó fertőzéssel, irritációval küszködtem. Tehát abbahagytam. Azóta csak annyi, hogy a bőröm még mindig nagyon zsíros, nyáron egyenesen borzalmas. A hajamat nem sorolnám ide, mert az világ életemben a tövénél hamar zsírosodó volt. Fog. gátló mellett is. Ugyanúgy rendszeresen megjön, gyógyszerrel enyhíthető görcseim vannak. És a vérzésem fog. gátló mellett és anélkül is ugyanannyi ideig tartott és ugyanolyan mennyiséggel.

2016. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én egyedül a menzesz hosszában látok változást, most 2 nappal tovább tart, de a normál tampon elég az erősebb napokon is. Bár én biztonság miatt, melóhelyen, utazásnál használok azért szupert (nem szültem még). A libidóm a fogamzásgátlónál úgy ahogy volt, viszont amikor először abbahagytam (másfél évig szedtem) eltűnt, végül emiatt (is) szakítás lett. Amit egyáltalán nem bántam :D

aztán tartottam majdnem egy év szünetet, nem volt pasim, minek szedjem? Aztán elkezdtem októberben, nyáron abbahagytam, mert megint előjött a köztes vérzés, nekem meg se időm, se kedvem nem volt nődokihoz járkálni megint emiatt, meg valszeg a melóhelyem miatt sem jó a felszívódásom. Úgyhogy maradtunk a guminál a új pasival. Idén (vagy talán már tavaly:) 2016. nyarán hagytam abba, de még mindig nem tért vissza a libidóm. Lehet, hogy alapból ennyire alacsony a szintje, de ennyire vészes sosem volt. Már néha azért érzem, hogy jó dolog, meg hogy élvezetes... úgyhogy már vannak reményeim. Hízást nem vettem észre, zsírosabb nem lett sem a hajam (alapból hamar zsírosodó), a bőröm sem lett rosszabb (1-2 havonta 1-2 pattanás). A vérzésem az első abbahagyásnál ugyanúgy 21 (nagyon ritkán 23) napra jött meg, az elmúlt fél évben (az újabb abbahagyásnál [valszeg végleg] 23-26 napokra érkezik). Görcsölni is ugyanúgy görcsölök, mint a gyógyszer alatt. 21N

2016. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendszertelen, hosszabb és fájdalmasabb menzesz, zsirosabb haj :(
2017. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Én 12 évig szedtem, most hagytam abba másodszor. Első abbahagyásnál nem volt mellékhatás, de én rögtön elkezdtem inni a barátcserje teát, így simán átvészeltem. Most másodszor volt mellékhatás, én híztam, pedig minden nap edzek. És sajnos sokat. Most megint a teát iszom, nincs gond, és a súlyom is megyeget lefele. Szóval csak javasolni tudom, de csak megbízható helyről. Nekem 3 hónap után abba is lehetett hagyni, utána is szép rendszeres maradt.
2017. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.:)
2017. jan. 21. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!