Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet a fogamzásgátlótól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet a fogamzásgátlótól ilyen problémám?

Figyelt kérdés

Ma vettem be az utolsó tablettát a levélben.

Gracial fogamzásgátlót szedek.

Szedtem már lindinettet, Sensonettet, volt már hormonos sprirálom, nuvaringem, és most van a Graciál tabletta.

Mióta szedem folyton rossz kedvem van, a sírás kerülget sokszor.

A betegtájékoztatóban benne van a gyakori mellékhatások között felsorolva hogy okozhat depressziós hangulatot.

elképzelhető hogy attól van?

Annyira el vagyok már keseredve, hogy nekem egyik módszer sem válik be...

Ha ez sem akkor mostmár tényleg nem tudom hogy védekezzek ezután.

30 éves vagyok van 2 gyerekem.

Kb egy fél évig védekeztünk megszakítással, és óvszerrel de a férjemnek egyik sem "tetszik"

Mit tehetnék még???


2017. jan. 13. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Persze, neki nem tetszik, de az, hogy neked valami "nem tetszik", az ugye magasról le van kakálva.

Sajnos nem 2 gyerek után kellett volna rájönni, hogy egy önző pöts a párod.

2017. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld le a férjedet egy normális pasira!

Teljesen egyértelmű, hogy nem tudsz hormonális fog. gátlást alkalmazni, mert gondod van vele. Szedtél és használtál ennyifélét és mindig gondod volt vele, akkor miért kell még "kínozni" magad? Igen, valószínűleg a fog. gátlótól, azaz a hormontartalmú dolgoktól van. Nem mindenki bírja.

A megszakítást nem javaslom abszolút, azért sem, mert ha nem akartok több gyereket, vagy még nem, akkor így könnyen lehet. Illetve szerintem az illúzióromboló, hogy pont a legjobb rész előtt kell abbahagyni.

Az óvszer viszont semmi hormont nem tartalmaz, tetszik, vagy nem tetszik a férjednek, ha más mód nincs, akkor vagy az, ami természetesen nálad sem okoz gondot hormonálisan, vagy semmi együttlét. Nem tudom melyik elviselhetőbb a számára?...

Egy normális ember megérti ezt szerintem. Persze akinek fontosabb a saját élvezete, mint a párja, annak persze, hogy nem tetszik.

És tudom, sokkal jobb érzés óvszer nélkül, de ha más mód nincs, akkor ez van, abban is lehet élvezni, nem is kicsit!

2017. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem védeni akarom, de én mondtam hogy újra elkezdek szedni gyógyszert mert féltem hogy becsúszik a baba.

De a hormonok ilyen szinten be tudnak kavarni?

Az az érdekes hogy a gyerekek előtt is évekig szedtem fogamzásgátlót és nem volt ilyen gondom.

Csak amióta szültem.

2017. jan. 13. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy be tudnak-e kavarni a hormonok???

De be ám!

Leírom a saját példámat.

Több, mint 4 évig szedtem fog. gátlót bármilyen mellékhatás nélkül, mielőtt babát terveztünk. Aztán abbahagytam, mert ugye babát szerettünk volna. Összejött, megszületett a kisfiunk, amíg szoptattam, addig óvszert használtunk, mert a szoptatás mellett szedhető fog. gátlóban nem bíztunk. Aztán már nem szoptattam, újra fog. gátlót szedtem.

Az egyiktől nem volt egyáltalán vérzésem, a másiknál állandóan beduzzadtak a mirigyek a melleimben és nagyon fájtak, aztán jött az állandó hüvelyi irritáció, állandó fertőzések (mindig orvoshoz fordultam, tenyésztéses vizsgálat történt, majd pedig célzott kezelés, mindent betartottam, hogy ne alakuljon ki újabb fertőzés, mégis állandóan kialakult), vagy volt, hogy nem is volt fertőzésem, mégis viszkető, égő érzést tapasztaltam odalent. Együttlét során állandóan kiszáradtam, fájt a behatolás, síkosítót kellett használnunk. A végén az állandó kezelések egy csomó pénzt felemésztettek, arról nem beszélve, hogy volt, hogy egy teljes hónapos kúrát kaptam, ami azt jelentette, hogy egy teljes hónapig nem élhettünk nemi életet. Viszont amikor meg igen, akkor is fájdalmas volt. Szóval a végén már nagyon együtt sem tudtunk lenni, mert inkább kínlódás volt az együttlét, mint élvezetes. Na, ekkor döntöttem el, hogy már mindent megpróbáltam, mi van, ha a fog. gátló okozza. Hozzáteszem, hogy én is 3 fajtát szedtem, mindegyiknél volt valami gond.

Na és ekkor hagytam abba a fog. gátlót. A problémáimat mintha elvágták volna. Minden megszűnt. Úgyhogy visszatértünk az óvszerre. Azóta sincs ilyen gondom.

Szóval nagyon is okozhatja a fog. gátló, nagyon is tud hatni a hormonokra, pláne terhesség és szülés után, amikor alapból megváltoznak a hormonok.


És az, hogy azt írtad, hogy volt megszakítás, meg óvszer, de a férjednek egyik sem tetszett, nekem ebből nagyon úgy jön le, hogy kicsit ő befolyásolt téged abban, hogy kitedd magad mindennek, hogy fog. gátlót szedj.

Úgyhogy tetszik, vagy sem a férjednek, inkább használjatok óvszert!

2017. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha ennyi mindent kipróbáltál és egyik sem akkor sajnos valóban a hormonokat nem bírod, vagyis azt hogy ezek mind leviszik a hormonszinted, képtelen alkalmazkodni hozzá a sajátod. Van ilyen és gyakori amúgy csak sokan nem akarják észrevenni pl hízás vagy szárazság, libidógondok formájában jelentkezik, kissé elviselhetőbb, erősen beleszól a hormonokba ami a közérzetért is felelnek. Nekem dührohamaim voltak 2 hónapig, mindenre ugrottam, aztán hála elmúlt. Gondolom mindnél 3 hónapon túl voltak gondjaid ugye?


Egyébként ilyenkor a pesszárium spermiciddel a legjobb! Én ha le kell tegyem a gyűrűt akkor ez lesz! Megmarad az érzés és nagyon hatékony!


Viszont azért az annyira nem jó dolog hogy neki ilyesmi nem tetszik.. egy gyerek jobban tetszene? Mi lenne ha pl trombózishajlam miatt egyik se jöhetne szóba? A terhesség elleni hatékony védelem része a kompromisszum!

2017. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A Gracial előtti hónapban nuvaringet használtam.

2 hónapja a libidóm is a béka se..e alatt van.

Ugy látszik be kell látnom a hormonális dolgokat egyszerűen nem tudom használni.

Ez van...

2017. jan. 13. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem neked kéne elsősorban belátnod, hanem a férjednek...mert te már beláttad.
2017. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Spirálon nem gondolkodtál még?

Vagy pesszárium és pharmatex együtt.

2017. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!