Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet baj? Értelmes válaszokat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet baj? Értelmes válaszokat kérek!

Figyelt kérdés
Párom belémélvezett, és félek, hogy valami baj lehet. Mirabella fogamzásgálót szedem már szeptember eleje óta! Azonban én múlthét csütörtökig antibiót szedtem (herpesint). Akkor voltam a hét napos szünetben! Múlthèt szombaton vettem be a következő levél első fog.gátlóját! Segítsetek kérlek! :(

2017. jan. 13. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetséges, az antibiotikum mellett nem mindig hat a fogamzásgátló bogyó (vmi van az ösztrogénnel meg a felszívódással, a tudományosabb magyarázathoz néz utánna pl webbetegen). A lényeg hogy ha antibiotikumit szedsz csökken a bogyó hatása, függ attól is mennyi ideig szedted. Azért ez elég köztudott dolog, hogy az antibiotikum mellett csökken a fogamzásgátló hatása :/


Azért ha csak a szünet környékén szedtél antibiotikumot kisebb az esélye, de alapból ha valaki teherbe is esne kicsi az esélye hogy alapból összejön. Szóval nem 50-50% az esélye hogy most teherbe estél-e vagy sem, valószínűbb hogy megúszod, de azért erre legközelebb figyelj.


Plusz ha a 72 órán ezem szerint már túl vagy úgyse tudsz mit csinálni mint hogy veszel egy terhességi tesztet és ellenörzöd (2 héttel az aktus után próbáld, addig úgyse mutatja ki a legtöbb).

2017. jan. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*kicsi az esélye hogy elsőre összejön
2017. jan. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Osszesen hat napig szedtem az antibiot. Dec.31en elkezdtem es jan.5eig szedtem. Boven benne voltam a 7 napos szunetbe ugyanis jan.7-en kezdtem el szedni a bogyot
2017. jan. 14. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a bogyó nem hat bármikor kialakulhat petérés, szóval az hogy a szünet környékén volt a dolog csak minimálisan csökkenti a teherbeesés valószínűségét. Viszont hogy rövid ideig szedted az antibiotikumot azért jó jel.

Sajnos tényleg nem tudsz már mit csinálni próbálj meg nem ezen görcsölni (habár gondolom ez most nem nagy segítség). Ha letelt a min. 2 hét vegyél terhességi tesztet és majd csak akkor derül ki, addig felesleges ezen gondolkozni hogy akkor mennyi az esélye meg hasonlók. Vannak dolgok amik miatt esélyes hogy teherbe esel így, de vannak amik szerencsére melletted szólnak.

2017. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazabol nem nagyon parazok mert mar volt ilyen hogy antibiot szedtem 10-11 napig es utana tortent a dolog es nem lett semmi. De hat mondjuk akkor nem is jott belem a baratom. Hat kitudja. Arra gondolok igazabol hogy ne legyen baj:)
2017. jan. 15. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!