Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 18 éves lány vagyok, még...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves lány vagyok, még szűz. A barátommal már tervezzük az első alkalmat, de én nagyon tartok a teherbeesés lehetőségétől, és fogalmam sincs, hogy merjek e fogamzásgátló tablettát szedni, vagy csak gumit használjunk-e (? )

Figyelt kérdés

Érvekre ellenérvekre lennék kíváncsi

Fogamzásgátló mennyire változtatja meg a menstruációt, illetve az étrendet? És ha abbahagyom a szedését, megint felborul a menstruációm? Mert már ezekről is hallottam, és részben emiatt is tartok a használatuktól..

illetve a gumiról is hallottam hideget meleget, meg hogy nem kellőképpen biztonságos, elszakadhat.

Ti mit gondoltok? Melyiket tartjátok biztonságosabb módszernek?



2017. jan. 23. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok és nő, mert ez a kor lánnyal már hülyén néz ki. :D

Szóval én az óvszert tanácsolom neked mindenképpen!

É 2,5 évig szedtem tablettát, júniusban hagytam abba, és még mindig nem állt vissza a mensim, pedig gyógyszer szedése előtt példaértékűnek számított, annyira klassz pontos volt. És ami még aggasztóbb, hogy minden mensi előtt egy hétig pecsételek, ami már az idegeimre megy, mert így gyakorlatilag 2 hétig menstruálok. És csak imádkozom, hogy nem okozott-e valami komoly bajt és azért pecsételek, mert szerintem ez nem normális, de ebből úgyis doki lesz.

Más bajom nem lett, de ez is épp elég! Remélem, nem lettem meddő, mert ha igen, a volt barátomat, aki rábeszélt, kinyírom.

Nem éri meg. Az egészséggel többet soha nem játszom. Undorítónak tartom mostmár, hogy egyes pasik az erekciós zavaraikat a nőjükön vezetik le ezzel, hogy szedjenek gyógyszert, mert úgy sokkal jobb. És átkozom magam, hogy mehettem ebbe bele.

Utána óvszerrel szexeltem immáron új pasival, teljesen jó, nyugodt vagyok, nem szakad el. De ha netán még el is szakad, legalább egyből kiböki a szemed ez a tény, és mehetsz esemény utániért. Megfelelő méret kell, és ennyi. Ha meg nagyon félsz, még azzal együtt is a rizikós napokon csináljátok megszakítva.

De ami a legeslegfontosabb, bár nem tartozik a tárgyhoz, olyan pasit válassz, akiben meg is bízol, hogy nem hagy faképnél, ha besikerül egy gyerek. Halál komolyan mondom. Én azért is mentem bele a gyógyszerbe anno, mert nem bíztam a pasiban, és egy gyerekügy nagyon nagy teher lett volna akkor.

2017. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
elég a gumi. annyira megváltoztatja a mentsruációd, hogy nem is lesz. ami van vérzés az a megvonásos vérzés olyankor mert nem szeded a tabit. az étrended hogyan változtatná meg?:D az tőled függ. ez a hízásos történet nem annyira igaz, persze hormonok és az nem jó de nem ettől fogsz elhízni ha normálisan élsz. az abbahagyásnál szintén helyre kell állnia a szervezetednek. a gumi sem szakad ki ha nem sértik fel felrakásnál meg nem úgy rakják fel, hogy levegő van alatta. gumi az egészségesebb, a tabi meg a biztonságosabb.
2017. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyen gumi, és jó lesz!
2017. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem meddő lettem a fogamzásgátló tabletta miatt.. Egyébként az Óvszer nemcsak a teherbeesés esélyét csökkenti hanem véd a nemibetegségektől is
2017. jan. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebb óta használok gumit, mint amióta te a világon vagy. Soha nem szakadt ki.

Még kell tanulni használni, és ha elég nedves vagy, nem lesz semmi baj. Akkor szakad ki, ha rosszul teszik fel, vagy ami gyakoribb: szárazon tolják a csajt.


Soha nem volt olyan, hogy azon kelljen aggódni, hogy mi van, becsúszott a baba. Nem befolyásolja se gyógyszer, se alkohol, se betegség.

És ha csak nem heti 20 menetet bírtok, akkor árban sem rosszabb, mint egy korszerű tabletta. Főleg amíg örültök, hogy heti egyszer sikerül kettesben maradni. ;)


Igazából semmi negatívumot nem tudok róla mondani.

Egy tipp: belülre is tegyetek egy csepp síkosítót, úgy a fiúnak jobb érzés.


Tablettát ráérsz akkor íratni, ha már régóta együtt vagytok, és elég gyakori a szex, hogy érdemes is legyen. Előtte olyan dokit keress, aki rendesen kivizsgál, nem csak hasraütés után ír fel valami divatosat.

Lehet, hogy többet is ki kell próbálni, mire találsz megfelelőt.

Elég ritka, ha valaki egyáltalán nem szedhet tablettát, de ez is létező dolog.


Mindegy, mit választasz, csak az a fontos, hogy VÉDEKEZZ. Az első pillanattól, tehát semmi kicsit beteszi gumi nélkül, aztán a végén elég felhúzni!

2017. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég a gumi. Én is így kezdtem, bőven elég volt. Hetente 1-2 alkalomért főleg, felesbe veszitek és ennyi, a tabit azért érdemes felezni mert nem olcsó és hiába te szeded, a másiknak is előnyös... Megfelelő méret és előjáték kell hogy ne legyél száraz a guminál, ha szakad és gond van azt látjátok, lehet ellenőrizni vízzel a végén. Ráadásul azért a nemibetegség sem utolsó, az ellen is véd. Akkor írattam fel tablettát amikor már komoly kapcsolatom volt és heti 4-5x volt szex, plusz elmentünk mindketten nemibetegség szűrésre mivel voltunk már mással! Az első 2 hónapot végig pecsételtem, hányingerem volt és fájt a mellem.. Ráadásul az első hónapban kell gumi mellé. A vérzésem mennyisége nem változott, görcsös maradt, annyi volt hogy figyelni kellett hogy időben bevegyem, ha megyünk valahová nálam legyen, mi gyengíti (gyógyteák, gyógyszerek, hasmenés-hányás, főleg ha hányingert okoz az elején nehéz!) és félévente vérvétel mellette. Viszont 1 év után kegyetlen pattanásos lettem tőle... Szép hegek maradtak utánuk amiket most is próbálok eltüntetni. Mellékhatás volt... Váltottam hüvelygyűrűre, ennél nem volt már semmi gond, de az átállásnál megint 2 hónap vérezgetés, hányinger és ingerlékenység...

Sajnos a pajzsmirigyem bánta, alulműködő lett a tabitól, nincs rá gyógymód, élethosszig kapom a hormonpótlást. Abbahagytam babatervezés miatt és a korábban pontos menzeszem nagyon lassan tért vissza.

2017. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Első körben én is a gumit javaslom.


A későbbiekben alapos kivizsgálás után próbálkozhatsz hormonális fogamzásgátlóval is. Igen, sok rémtörténetet hallani, de

-azok, akiknek nincs gondjuk a fogamzásgátlóval, kevéssé számolnak be a tapasztalataikról, ezért többet hallasz a negatívumokról (pedig arányaiban több a pozitív történet)

-amikor olyasmit hallasz, hogy valakinek megváltozott a ciklusa a tablettaszedés után, soha nem tudhatod biztosan, hogy anélkül nem változott volna-e meg. A női ciklus hossza, milyensége ugyanis életünk során folyamatosan változik. 42 évesen írom ezt: teljesen más volt a menstruációs ciklusom 10 évesen, 20 évesen, 30 évesen és 40 évesen. Általában inkább arról van szó, hogy a fogamzásgátló évekre elfed olyan hormonális problémákat, amik egyébként is fennállnának.

2017. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú, kifejtős válaszokat, ment a zöld pacsi mindenkinek!:)
2017. jan. 24. 20:15
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha még aktuális.


Első alkalomnál én mindenképpen az óvszert javaslom, körültekintő használatnál szinte 0 az esély, hogy elszakad. Nyilván van olyan hogy rossz, lejárt, hibás, de ez nagyon ritka.


Óvszer előnye: olcsóbb, mint a tabi, plusz nem kell hónapot várni, vagy többet. Azonnal tudod, ha baj van, véd a nemi betegségektől.


Én 2 év után tértem át a tabira. Nem csak a nagyobb biztonságérzet miatt (nálam volt már, hogy elszakadt az óvszer, nem az elején, hanem kifogtunk egy gyengébbet) hanem az összevissza mensi, pattanások, fájdalmak miatt. Na meg élből nem fogok első alkalommal óvszer nélkül szexelni, igaz, ha valaki hordozza, két év után is elkapom meg minden, de nálam ez ilyen elv :) 20N

2017. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!