Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdtem első nap a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdtem első nap a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

22-én este jött meg, és 23-án kezdtem el a fogamzásgátlót (Volina).

Rendes vérzésem volt, de még mindig tart, és elég erősnek gondolom. Super tampont használok, és 5 óráig bírja.

Tudom, hogy az első hónapokban vérzészavar lehetséges, de ez még normálisnak számít, vagy inkább menjek el az orvoshoz?



2017. jan. 29. 13:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy meg általában 5-6 napos volt a menzeszem, de csak 2-3 napig volt erős..
2017. jan. 29. 13:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Bőven normális ilyenkor bármi.

Én most kezdtem el a 3. levél Volinát.


Úgy indult, mensim jött délután, este be is vettem az első szemet. Hát... egész hónapban megvolt... volt 1-1 nap amikor nem, de már elég gyengének is éreztem magam (nem olyan erősen, de napi 4-5 tampon azért elment). Volt egy nap, amikor annyira fájt a hasam, hogy összekuporodva bírtam csak ki. Ugye 1 hét szünet, azalatt is megvolt..Közbe elmentem dokihoz, hogy ez normális-e azt mondja, az első 3 hónapban igen.


Elkezdtem a másik levelet a szünet után 2. tabitól már nem is volt meg. Se pattanás, se gyorsan zsírosodó haj (előtte 1-2 naponta mosnom kellett a hajam - mostmeg kb 4 napot is bír, mensi előtt 1-1,5 héttel kirügyeztem, mint tavasszal a fák). Semmi mellékhatás.


Eljött a második szünet, 3. nap este/4. reggel jelentkezett a megvonásos, 4 napig tartott, szinte mintha meg se lett volna. Korábban iszonyat görcseim voltak, éjszaka 2x keltem fel super tampont cserélni, napközben normálból elment vagy 8-10 vagy 3-4 super minimum. Plusz nagyon fájt az első kettő. Most meg tényleg semmi. Kicsit fájdogált, de napi 4 normál tampon, +1 éjszakára (az is normál) és ennyi. Meg kell mondanom, megdöbbentett, hogy ennyire visszavesz, de jó érzés. Ma szedem a 3. levél 3. tabiját, 2 napja el is múlt (tehát 4 napos volt az egész).


Szóval, nyugi. Nincs még baj. :) 20L

2017. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Áh, köszönöm a válaszod! :)

Még azóta is megvan, és még mindig nem csak barnázás, kell a tampon.

Örülök, hogy neked ilyen jó tapasztalataid vannak vele, remélem nekem is beválik, mert nekem is gyorsan zsírosodik a hajam, és pattanásos is vagyok..

2017. jan. 31. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!