Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a fogamzásgátlóból az első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a fogamzásgátlóból az első 6 szemet 2-3 óra között vettem be, de most muszáj lesz megváltoztassam és lefekvéskor veszem be mennyi időt kell várjak hogy ne legyen baj?

Figyelt kérdés
Menseszemnek a 4. napján kezdtem szedni és tudom hogy végig kell a köv.menseszig kiegészítő fogamzásgátlást kell használni. De így akkor hogy most megkell változtassam az időpontját mennyi ideig kell még kiegészítő fogamzásgátlás?

2017. febr. 12. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A 2-3 óra délutánt jelent? Lefekvés hány órát jelent? Nem mindegy, hogy este 8-kor fekszel le, vagy éjfélkor. 12 órán belül lehet gond nélkül pótolni egy-egy szemet, szóval ha egyik nap beveszed délután, következő nap pedig este lefekvés előtt és onnantól esténként szeded, akkor nem lesz semmi gond. Az első hónapban ha még használtok óvszert, akkor minden rendben lesz, a következő levélnél elhagyhatjátok.
2017. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Eleve nem értem, hogy miért eleve a délután közepén kellett elkezdeni szedni? Vagy most miért akarod megváltoztatni?

Amúgy ha délután 2-3 óra között szoktad bevenni, akkor semmi akadálya, hogy átcsúsztasd este 6-ra mondjuk. Ugyanis a fog. gátlót nem óramű pontossággal kell bevenni, hanem nagyjából azonos napszakban. Tehát 3 óra csúszás miatt abszolút nem kell aggódni a védelem miatt.

És gyanúsítom, hogy a betegtájékoztató sem azt írja, ha a 4. napon kezdted el szedni, akkor a teljes levél alatt kell kiegészítő védekezés, mert 1 hetet szoktak írni, ettől függetlenül teljesen rendben van, ha a teljes levél alatt védekeztek máshogyan is.

2017. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 igen délutánt jelent. És muszáj lesz áttegyem lefekvés előttre ami 9-10 óra között van.

#2 azért mert nem látok a jövőbe. Nagyon sok dolgom lett s ezért szó szerint elfelejtettem ma is bevenni. S ezért gondoltam ugy hogy átteszem lefekvés előttre.

2017. febr. 12. 15:15
 4/5 A kérdező kommentje:
De azt irta ha a mensesz 2-5 nap közötti időszakban kezdtem el szedni akkor ajánlatos a kiegészítő fogamzásgátlás egészen a köv.menseszig :)
2017. febr. 12. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Akkor szépen ezután este 9-kor veszed be. Mivel 12 órán belül nem okoz gondot, ha nem a pont megszokott időben veszed be, de 12 órán belül pótolod, így gyakorlatilag semmi akadálya, hogy ezután este 9-kor vedd be.

De ha ennyire gondot okoz, hogy időben bevedd, akkor lehet jobb lenne, ha nem fog. gátlóval védekeznél.

2017. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!