Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Maradjak a tablettánál vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjak a tablettánál vagy váltsak?

Figyelt kérdés

1,5 éve szedek fogamzásgátló tablettát, de sajnos nagyon megváltozott azóta a szexuális életem. Nagyon nehezen nedvesedek, nehezen tágulok és a libidóm is jócskán csökkent, pecsételő vérzésem is van. Nem tudom, hogy ha váltok egy másik fajta tablettára, akkor az megoldhatja-e a problémát. 1 hét múlva megyek nőgyógyászhoz, természetesen tőle is megkérdezem majd, de kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra is. Volt-e valaki hasonló helyzetben? Köszönöm szépen!

24/N



2017. febr. 14. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a váltás sem segített, le kellett tennem. Bár nekem sokkal durvább volt, mint neked, mert én állandóan visszatérő hüvelyi fertőzéssel, illetve irritációval küszködtem. A melleimben a mirigyek állandóan meg voltak duzzadva és fájtak, de piszkosul. Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy gyakorlatilag nálam ez a szülést követő másfél évben volt. Tehát nekem megelőzően a terhesség, a szülés is hatással volt a hormonjaimra.

Miután pedig abbahagytam a fog. gátló szedését, onnantól a problémáimat mintha elvágták volna, úgyhogy nekem az oldotta meg a dolgokat, hogy abbahagytam.

Ha annyira ragaszkodtok a tablettához, esetleg érdemes másikat megpróbálni, de ha annál is ez lesz, akkor jobban jársz, ha abbahagyod.

2017. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Összetétel (21 vagy 28napos), hormontartalom (magasabb, egészen alacsony vagy 3 fázisú), hatóanyag és esetleg felszívódás helye (Nuvaring) lehet megoldja.

Viszont a pecsételés miatt ha már második hónapja tart akkor gumit használjatok, mert ismétlődés esetén csökkenhet a védelem!!

Én a második fajtától (elsőt 4 évig szedtem 16éves koromtól mellfájdalom lett a végére azért váltottam) száradtam ki nagyon 1 év után lecserélte a dokim Nuvaringre és 2 éve lassan semmi bajom.

A korral is változik ez és még csak az első fajtát szeded.

3 kipróbált után szokták azt mondani hogy érdemes letenni, ha ugyanúgy előjön.

2017. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!