Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spirál vagy hormonális tablett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spirál vagy hormonális tabletták (+nuvaring)? 20 éves vagyok de a tabletta nem vált be, a hormonális fogamzásgátlókat inkább hanyagolni szeretném. És ugy tudom a mini spirált felrakják azoknak is akik még nem voltak terhesek és akarnak gyereket.

Figyelt kérdés
MIt javasoltok? Felrakassam? TApasztalatok?
2010. máj. 9. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehogy felrakasd, bár a doki sem fogja feltenni, hacsak nem hazudod neki, hogy már szültél, ugyanis spirált, bármilyen is legyen, kizárólag már szült nőknek helyeznek fel és így is sok a gond vele. ha semmiképpen nem szedhetsz hormonális foggátlót, marad az óvszer+valamilyen spermicid kúp vagy krém mellé. ezt még lehet megszakítással is variálni, de akkor a szex egy rakás kaki lesz. sztem próbálgass még tablettákat, valamelyik lehet, hogy beválik.
2010. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még annyit fűznék hozzá, hogy a spirál egy steril gyulladást hoz létre a méhben és nem magát a fogamzást gátolja, hanem a már megtermékenyített petét nem engedi beágyazódni vagyis abortáló hatása van. sztem ez sem utolsó szempont...

a másik meg az, hogy bár ez egyéni vélemény, de én megőrülnék a tudattól, hogy egy műanyag-fém biszbasz van a méhemben...

2010. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél gyereket, szerintem sem érdemes kockáztatni a spirállal. Az én dokim, amikor a védekezési lehetőségeket sorolta külön kiemelte, hogy na ez, a fogamzásgátló injekció és néhány hormon készítmény az, amit ilyen fiatalon, gyermek nélkül senkinek nem ajánl, sőt, kifejezetten ellene van! Ő a fogamzásgátló tablettát ajánlotta, vagy a hüvelygyűrűt. Inkább ilyenekkel védekezz, nehogy utána baj legyen belőle.
2010. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg a tablettákat egy másik nőgyógyásznál, hátha valami mást ír fel, vagy más adagban. Ha meg gyereket szeretnél, nem érdemes felrakatni a spirált, mert lehet, hogy aztán nem lehet gyereked.

Ha tényleg más nem működik, akkor használjatok gumit, amíg nem szeretnétek gyereket. Inkább, minthogy aztán meg ne lehessen egyáltalán gyerek.

2010. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a spirált, nagyon veszélyes! Amúgy sincsen túl jó védekezési rátája. Inkább a gumióvszert ajánlom. Én sem szedhetek fogamzásgátlót, és eleinte én se dobtam hanyatt magam az óvszertől, de mostanára én és a párom is megszoktuk. Persze, eleinte furcsa lesz, de hidd el, meg lehet szokni.
2010. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha szedhetsz fogamzásgátlót, én a nuvaringet csak ajánlani tudom. Mivel nem szájon át szeded még kisebb a dózis és ugye meg van az előny h havonta pontosan kétszer kell az egész fogamzásgátlással foglalkoznod.

Szerintem tényleg gondold át ezt a spirál dolgot, az előttem levők nagyon jól leírták, miért!

2010. máj. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a spirál veszélyes, van, ahol már be is tiltották. inkább a hüvelygyűrű.
2010. máj. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!