Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan védekezzek, ha sem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védekezzek, ha sem a párom, sem én nem szeretjük az óvszert, én személy szerint nem akarok fogamzásgátlót szedni, és nem bírjuk a spermicidek hatóanyagát sem?

Figyelt kérdés

Kissé kétségbe vagyok esve, a neten kutakodva nem túl sok alternatív módszer van fogamzásgátlásra. Nem szeretnék gyógyszert szedni, ezért eddig Pharmatex hüvelykúpot használtam, de az égő érzés, amit a hatóanyag(benzalkónium-klorid) vált ki, eléggé rettenetessé vált(eddig azt hittem, nem lettem elég nedves, és megsérült a hüvelyhámom, de valószínű, hogy a spermicid fertőtlenító hatása miatt van ez a rossz érzés), és a páromnak is fáj a pénisze pisiléskor. Pesszáriumot, spirált szintén nem szeretnék használni, és valami biztos módszer kellene. Ha valaki tud ilyesmit, írjon!

20/L



2017. márc. 4. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

csakis farkas póz!


24F

2017. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Hüvelygyűrű.
2017. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Ne szexeljetek. Komolyan ha semmi se jó akkor hagyjàtok a francba. Majdnem minden biztos fogamzásgátló módszert leírtál.
2017. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Ne szexelj akkor. Ezt se szereted meg azt se... De sok bajod van
2017. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Méhszájsapka vagy hüvelyszivacs.(utóbbi egy spermiciddel átitatott szivacs és a méhnyak fölé kell helyezni,bár a leírtak szerint valószínűleg ez is irritálna)

Más nem igazán van. Max a megszakításos de gondolom ezt nem kell magyaráznom,hogy nem biztonságos és milyen következményei lehetnek.

2017. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Amit 1-es írt! Vagy az Aszpirin. Csak nem bevenni kell, hanem a térdeid közé szorítva tartani.
2017. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Inni kell helyette egy pohár vizet.

Egyébként az égő érzést okozhatja gomba is, mert ha vizeletürítéskor fáj neki, oda hogy kerül spermicid?

Ha semmi se jó, akkor nem kell szexelni, nem mindenkinek való ez.

2017. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Az óvszert ilyenkor nem szeretni kell, hanem ha annyira szexelni akartok, akkor használjátok. Ha nekem választani kell, hogy óvszert használok, vagy nem élek nemi életet, akkor óvszert használok inkább. Mint ahogy teszem is, mivel az egyik legbiztonságosabb védekezési módszer, ami nem tartalmaz hormont, ami kilőve.

Szóval nem nyavajogni kell, hanem óvszert használni, vagy ne éljetek nemi életet. Ennyi.

2017. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

mi megszakítással védekeztünk plussz figyeltem a ciklusom, és középidőben nem voltunk együtt, vagy maradt az orál.

De persze a megszakítás csak akkor helyénvaló, ha nem lenne gond a terhesség, hisz ez eléggé megbízhatatlan)

Amúgy nem biztos, hogy a kúp miatt van az égő érzés, azért vizsgáltasd ki magad, hogy nem gomba-e vagy valami fertőzés

2017. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha mindent kizársz, akkor nem értem, hogy mit vársz:D

Gyakorlatilag az összes lehetőséget felsoroltad és el is vetetted. Ha a hormonnal nincs bajod, csak a tablettával (de gondolom a hormonnal van a bajod..), akkor ott a hüvelygyűrű, az implantátum, az injekció.

Spirálból is van olyan, ami nem szült nőknek való (Jaydess).

Ha nem kapnál szívinfarktust terhesség esetén se, akkor meg lehet kevésbé megbízható módszereket kombinálni (mondjuk megszakítás és naptármódszer együtt, ha rendszeres a ciklusod).

2017. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!