Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Háziorvos nem hajlandó felírni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háziorvos nem hajlandó felírni fogamzásgátlót, miért?

Figyelt kérdés
6 éve szedek fogamzásgátlót, első alkalommal nőgyógyász írta fel, utàna a háziorvosom. Most jelentkeztem át új orvoshoz, aki közölte hogy nem hajlandó addig felírni amíg be nem mutatom az igazolást hogy nőgyógyász javasolja a szedését. Nem emlékszem a régi dokinál hoy volt annak idején de szerintem az a papír amit akkor kaptam, mikor hat éve először irattam gyógyszert már nincs is meg. Miért nem elég bemutatnom a pár hónapos neg. rákszűrés eredményem? Szerintetek egy magán nőgyógyász ír ilyen igazolást, nem akarom megint megvizsgáltatni magam mikor januárban voltam, kár hogy akkor nem irattam vele gyógyszert de korábbi háziorvosom zokszó nélkül írta...
2017. márc. 21. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem hajlandó, mert nem vállal felelősséget azért, hogy neked ez a tabletta valóban megfelel-e. Bemondásra ez nem működik.
2017. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van két napom elmenni nőgyógyászhoz, ugyanis utána már kezdenem kéne az új levelet. Akkor ha jól értem két hónapja voltam ugyan nőgyógyásznál, de mehetek megint hogy megvizsgáljon, majd adjon vmi igazolást ami ugye nem 1 Ft lesz.
2017. márc. 21. 18:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Evente/ fel evente szakorvosi javaslat kell, hogy felirhassa. Attol fugg mennyire adja meg a nogyogyaszod. Azert ez nem cukorka, eleg nagy bajt is tehet az emberben.
2017. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy megvizsgal egyebkent.
2017. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Mért nem attól kérsz igazolást akinél januárban voltál?

Vagy fel is írhatná.

Bár aki ezt itt kérdezi meg annak minden nagyon bonyolult lehet.

2017. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen hozzá szeretnék visszamenni, ő egy magánorvos aki elég drága árakkal dolgozik, ezért ha nem muszáj nem vizsgáltatnám meg magam ismét hogy igazolást îrhasson. A kérdés csak annyi volt hogy írhat egyáltalán és ez esetben feltétlenül kell-e előtte vizsgálat. Nem hiszem hogy ostoba lennék hogy itt érdeklődöm mert a környezetemben is ahány ember, annyi megoldás, van akinél sose kért ilyen igazolást a háziorvos, nálam se egyébként az előző.
2017. márc. 21. 18:40
 7/14 anonim ***** válasza:
Hívd fel a nőgyógyászodat, majd ő megmondja mit csinálj.
2017. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosnak papír kell róla, hogy te az adott fog. gátlót szeded, vagyis szakorvos, ebben az esetben nőgyógyász felírta.

Ez nagyon egyszerű dolog. Amikor az éves rákszűrésre mész, akkor a nőgyógyásszal íratod ki a fog. gátlót, aki ad róla papírt, hogy elvégezte a vizsgálatot, illetve kiírta neked a fog. gátlót. Ezt a papírt elviszed az új háziorvosodhoz és gond letudva.

Illetve ha ez neked most kell, akkor szépen elmész nőgyógyászhoz és kiíratod. Ehhez nem szoktak megvizsgálni. Én is szedtem régebben fog. gátlót. Bementem a nőgyógyászatra, ahol felírták, benne volt a számítógépben, közöltem, hogy fog. gátlót jöttem felíratni és még csak be sem kellett mennem, hanem adták a receptet. De mivel neked ambuláns lapra is szükséged van, így bemész a nőgyógyászhoz, felíratod, kérsz róla egy papírt, és mielőtt elfogy legközelebb a fog. gátló, akkor pedig ezt a papírt bemutatod a háziorvosnak és máris kiírja.

Ugyanis ez előírás, hogy csak és kizárólag így írhatja fel a háziorvos!

2017. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem se írja ki. Mondjuk nekem eléggé r.k háziorvosom van...
2017. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vajon ez a bemegyek a nőgyógyászhoz és csak kérek simán gyógyszert dolog magánban is így van? Mert az ingyenes nőgyógyászati rendelésekkel hogy itt Pesten hova lehet menni nem nagyon vagyok tisztában, ráadásul oda is időpont kell, ami nem megy hamar.
2017. márc. 21. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!