Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van tartani valóm, hogy nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van tartani valóm, hogy nem vizsgált meg első fogamzásgátlónál?

Figyelt kérdés

Bementem nőgyógyászhoz, mondtam szeretnék felíratni fogamzásgátlót.

Bevallom kicsit parázom, csak egyszer voltam nőgyógyásznál még régebben...

Kérdezi használtam, mondom még sosem. Semmi kivizsgálás, és kaptam Deciora-t. Azt mondta kell labor, vérvétel és majd rákszűrés, ennyi. Napokban jön meg, szóval első napon be is veszem.

Aggódjak, hogy előtte nem vizsgált meg? Igaz nincs semmi bajom de.... mégis.



2017. ápr. 7. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban akkor szokas elkezdni szedni, miutan megjottek az eredmenyeid, ugyanis ezek a leletek lesznek azok a vizsgalatok, amiket te hianyoltal. Az hogy megtapogat meg megnezi ultrahanggal a mehedet, annak nem sok koze van a fogamzasgatlos vizsgalatokhoz. Ott verkep kell, labor stb. amikbol kiderul, hogy van-e hajlamod kulonbozo betegsegekre.
2017. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem se vizsgált meg ,csak felírta azt amibe a legkevesebb hormon van.
2017. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első mondja jól. A "taperolós" vizsgálatoknál azt nézi meg, nincs-e valami elváltozás a hüvelyben vagy a méhben, emellett jó esetben a melledet vizsgálja még meg, plusz rákszűréshez kenetet vesz.


A fogamzásgátlóhoz ezzel ellentétben vérvétel, teljes labor kell. Emellett családi anamnézis, mert pl. ha az érrendszeri problémák jellemzőek a családban (trombózis), akkor kevésbé javasolt a gyógyszer, emellett van még néhány kizáró ok - ezeket a tájékoztatóban elolvashatod.


A hibát jelen esetben ott követte el a doki, hogy kapásból felírta a gyógyszert, nem várta meg a vérvétel eredményét.

2017. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!