Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló elkezdése után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló elkezdése után kétségeim vannak. Nők, tudnátok segíteni ebben a kérdésben?

Figyelt kérdés

Éppen egy hete kezdtem el szedni a fogamzásgátlót, mert megjelent a barnafolyásom, tehát gyakorlatilag el kezdtem menstruálni. Be is vettem a tablettát, de még két napig ugyan úgy csak barnafolyásom volt. Erre csütörtöktől kezdve ömlött belőlem a vér, most kezd csillapodni. Nyugtassatok meg, hogy ez nem azt jelenti, hogy tulajdonképpen azon a csütörtöki napon jött meg "hivatalosan",és akkor kellett volna kezdenem a tabletta szedését. Mit gondoltok? Sajnos az sztk-ban nem tudtam annyi idő erejéig elérni az orvosom (hihetetlenül segítőkészek..), míg ezt megkérdezhetem, így jövőhéten megyek egy előjegyzett időpontra emiatt a kérdésem miatt..

Mit gondoltok, védett vagyok? Köszönöm, ha megpróbáltok segíteni! :)


2017. ápr. 10. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik fajtát szeded, mit ír a betegtájékoztató, hogy első naptól vagy védett? A legtöbb betegtájékoztatóban benne van, mi van akkor, ha nem az első napon veszed be a tablettát, mikortól véd abban az esetben. Én biztosan nem kockáztatnék, és egy hónapig még nem a tablettát tekinteném elsődleges védekezési módszernek, hanem óvszert is használnánk a párommal ilyen esetben. Bajod nem lesz tőle.
2017. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz semmi bajod, ha a barnázáskor kezdted el szedni, viszont az első levél ideje alatt alkalmazzatok kiegészítő védekezést és akkor biztos, hogy nem lesz probléma.

És ezzel felesleges orvoshoz is menned, ugyanis ő sem fog beléd látni, hogy vajon kifejtette-e ennek ellenére teljes mértékben a hatását a tabletta, vagy sem.

Ő is max. annyit mondana, hogy védekezz mással is az első levél alatt.

2017. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy hét után nem túl biztonságos rögtön belevágni a szexuális életbe. Pár hét szedés után már biztosabb, de mindenképpen beszélj az orvossal erről.
2017. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi bajod, jókor kezdted el szedni. Az első hónapban még használjatok kiegészítő védekezést.
2017. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos hogy akkor kezdjem el szedni ha már rendesen vér jön.

De nem gondolom hogy neked így baj lenne, viszont első hónapban szerintem is alkalmazz kiegészítő védekezést. Biztos ami biztos!

2017. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!