Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Használ valaki hormontartalmú...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Használ valaki hormontartalmú spirált? Tapasztaltatok mellékhatásokat? Fájhat tőle a szex?

Figyelt kérdés

Kb fél éve van fent, a felrakás után 2 hónappal kezdődtek a panaszaim. Bárhogy csináltuk, mindig fájt az elején amikor betette, aztán amikor "bejáratódott" akkor nem fájt, amikor befejeztük, akkor 1-2 napig éreztem, mintha ki lennék dörzsölődve, előfordult hogy kevés vérzés is volt.

Elmentem orvoshoz, többször is. Kipróbáltam mindent, többféle síkosító, tejsavas kúpok, cikatridina, vitagyn C... A rákszűrés eredményem tökéletes, vetettem mikrobiológiai vizsgálatra mintát, az is negatív. Semmi másra nem tudok gondolni, csak a spirálra. Ameddig fogamzásgátlót szedtem, szintén hasonló problémáim voltak, amikor abbahagytam, teljesen jó volt minden. Részben ezért is ajánlották ezt a spirált, mert csak helyileg hat, a méhben, és minimális hormont tartalmaz. Azt mondták nem lesz tőle ilyen bajom. Más szempontból tökéletes, nem görcsölök, sőt, a menstruációm is elmúlt teljesen tőle, és terhes sem vagyok. Viszont ez így elég kellemetlen.

A neten sem olvastam ilyen mellékhatásról, és a tájékoztatóban sem szerepel. Gondoltam talán itt tud valaki válaszolni...

Használ valaki Jaydesst (esetleg Mirenát)? Tapasztaltatok hasonlót?



2017. ápr. 22. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Eleinte kellemetlen. De inkább hormon mentes rakass fel
2017. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hormonmentest egyik orvos sem javasolja, nem szültem még, csak a Jaydess maradt lehetőségnek. Ráadásul ha nem biztos hogy attól van, nem szedetném le, ugyanis 45e Ft volt, kicsit drága ahhoz, hogy feleslegesen kidobjam.
2017. ápr. 22. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Na tessék valamelyik nap az egyik idióta itt reklámozta a hülye spirálját,hogy jaj nők ti miért nem ezt használjátok,na pont ezért...
2017. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 A spirálnak van a legkevesebb mellékhatása. Sokkal megbízhatóbb, mint a tabletta.
2017. ápr. 22. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:
#4. ez sokaknak irreálisan nagy összeg a fogamzásgátlásra, főleg egyszerre kiadni ennyi pénzt :(
2017. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Első ránézésre tényleg soknak tűnik, de 3 évig jó. 3 havi fogamzásgátló 7-10e Ft. Ha megnézed, ez 3 év alatt mennyi pénz, úgy már nem is tűnik olyan soknak a spirál.
2017. ápr. 24. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:

ha így nézzük tényleg nem, de én nem így nézem. :D nekem egyetemistaként (és még sokaknak emiatt vagy más miatt), rettentő sokat számít, hogy ezt az összeget egyben fizetem-e, vagy eloszlatva kisebb részletekben hónapról- hónapra. :)


másrészt egyáltalán nem biztos, hogy az elkövetkezendő 3 évben végig lesz barátom, (másnak sem) tehát folyamatosan fogok-e nemi életet élni. Könnyen lehet, hogy mondjuk még 7 hónapig igen, utána egy évig nem. nem tudhatom. nekem így nem éri meg.

2017. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. Habár én előtte folyamatosan szedtem 10 évig a fogamzásgátlót, ha volt barátom, ha nem, mert elég sok előnye volt (bőrproblémák elmúltak, nyaraláskor el lehetett tolni vele a menstruációt...)
2017. ápr. 24. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!