Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrőről mik a tapasztal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrőről mik a tapasztalaitok?

Figyelt kérdés

Nem szedhetek fogamzásgátló tabletát, magas trombocita szint miatt. ( vérvételek során derült ki, mindig magas)



Így elkezdtem keresgélni. Nőgyógyásznál még nem voltam. Hüvelygyűrűt néztem. Azt lehet használni akkor is ha nem szültem? Mennyire megbízható? Mennyibe kerül nagyjából?

Hány havit ír fel a doki egyszerre? Ennek lehet hibája, már mint befolyásolhatja a hatékonyságát vmi? (pl foggátlónál az antibiotikum vagy a hasmenés)

21L



2017. ápr. 29. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a nuvaringról beszélsz csak ajánlani tudom.

Terméazetesen szülés előtt is lehet.

3 havi adag 11.000 ft szoval kicsivel több mint a fogamzás gátló de nem vészes mert megéri.

Nekem a májammal van gond így nekem ezt ajánlotta a doki. Ez is hormontartalmú csak ez nem a májon keresztül szivodik fel hanem helyileg hat úgy mint egy spirál viszont így hogy hormonos ugyebár nem tudom hogy neked ez jó lehet e szóval mindenképp kérdezd ezt meg. 3 havi adag ugye az 3 db gyűrű. A legelsőt a menstruáció legelső napján teszed fel majd 3 hétig fent van. Ha esetleg zavarna a szexnél 1-2 órára nyugottan kiveheted majd vissza teszed ugyanazt ilyenkor nem kell másikat ugyanazt teszed vissza. 3 hét után kiveszed ugye ekkor meg fog jönni majd egy hét múlva felteszed a következőt. De a nőgyógyász elfog mindent mondani csak szólj neki a bajodrol.

Hatékonyságát az befolyásolja értelemszerűen ha 3-4 óránál többet van kint nyilván hasmenés hányáshoz semmi köze😅

23N

2017. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. A hüvelygyűrű pontosan ugyanúgy hat, pontosan ugyanolyan mellékhatásai lehetnek, mint egy kombinált, szájon át szedhető tablettának. Butaság az is, hogy nem terheli a májat. Ugyanis attól, hogy nem a bélből, hanem a hüvely nyálkahártyáról szívódik fel és első körben nem kerül a májba, attól még végső soron ugyanúgy a máj bontja le és választja ki az epével, mint a sima tablettát.


Az sem igaz, hogy úgy hat, mint a spirál.

2017. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyűrűben is két fajta hormon van és ugyanúgy hat mint a tabletták (ösztrogén az egyik csak máshol szívódik fel) így neked ezt sem lehet, ez is növeli a trombózis esélyét (sőt elvileg jobban mint a tabletta egy picit). Csak sárgatesthormont vagy azt kibocsátó spirált használhatsz (ilyen van nem szült nőknek is).


Egyébként én 2 éve használom, sose volt vele gondom. Megbízható, 24 óránként 3 órára vehető ki probléma nélkül pl szex alatt. A felhelyezéssel pontosnak kell lenni a szünet után.

Nekem a párom nem érzi, nem okozott hüvelygombát, gyulladást stb.


Csak nőgyógyász írhatja fel (nekem háziorvos mondta hogy tabit ő írhat de ezt nem..) 3 havi de max 6 havi indokolt esetben nálunk amit felírnak. 10-12ezer között változó ára van patikánként eltérően.


Hányás-hasmenés és két fajta antibiotikum nem hat rá.

2017. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. máj. 4. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:
#2 nem magamtol talalt ki a haziorvosom es a nogyogyaszom is ezt mondta meg az interneten is utananeztem. A spiralt meg "szemleltetes keppen" hoztam fel nem azt mondtam hogy azon az elven mukodik
2017. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól még nem így van.
2017. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!