Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lehet ennek az oka (Rezia...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet ennek az oka (Rezia tablettát szedek)?

Figyelt kérdés

Már több, mint 1 hónapja Rezia fogamzásgátló tablettát szedek. Úgy tűnik, nincs rossz hatással rám, sőt, talán még jobb is a közérzetem, amióta szedem. Viszont egy dolog furcsa nekem: a menzeszemnek április 29-én kellett volna megjönnie, ennek ellenére 1 nappal hamarabb jött (ez még nem lenne gáz), és aznap szedtem be a második zöld, hormonmentes placebo tablettát. Amikor csak a placebót szedtem, a menzeszem normálisan megjött - igaz, lényegesen kevesebb volt a mennyisége, meg a színe is (egyáltalán nem feltűnően) sötétebb volt, de amúgy minden rendben volt vele. Aztán 30-án belekezdtem az újabb levélbe (ugye a Reziánál azért van placebo tabletta, hogy ne kelljen várni 1 hetet), aznap pedig fehér tablettát vettem be. Sajnos történt egy kis probléma, kb. 4-5 órával a bevétel után rosszul lettem és hánytam, ezért bevettem egy másik tablettát. Azóta nem hajlandó normálisan folytatódni a menzeszem. Tegnap (1-jén) volt egy kevéske, barnás folyásom, ma már abszolút semmi. Gondoltam arra, hogy esetleg a fehér tabletta befolyásolhatta... vagy esetleg, hogy túl alacsony a hormonszintje a készítménynek, de most már abszolút fogalmam sincs, mi lehet a baj.

Szerintetek menjek vissza dokihoz, vagy várjam ki a következő menzesz időszakot? Ha esetleg alacsony a termék hormonszintje a szervezetemnek, de nem tudom biztosra, akkor egyáltalán merjek együtt lenni a barátommal óvszer nélkül, vagy inkább használjuk azt? A válaszokat előre is köszönöm!

18/L



2017. máj. 2. 22:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg eddig nem szedtem semmiféle fogamzásgátló készítményt, ezért sem vagyok jártas a témában.
2017. máj. 2. 22:30
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez most nem a 24+4-es?Tehát 29-30-01-02-án placebonak kellett volna lennie,nem?
2017. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy tabletta mellett kevesebb a vérzés, az ugyanis nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés...
2017. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, a vérzésed valóban "megvonásos", a nevében is benne van, azért jön, mert megvonod a tablettát. Ha elkezded szedni az új levelet, az hatással van a vérzésre is, enyhül, elmúlik stb. Ez normális. A tabletta miatt lehet kevesebb, gyengébb, rövidebb ideig tartó vérzésed, ez is teljesen normális. Nincs semmi baj, emiatt nem kell orvoshoz menned, mert így szoktak hatni a fogamzásgátló tabletták. Nekem azelőtt 7 napig tartó erős vérzésem volt, most meg a második placebo tabletta napján jön meg, és ahogy elkezdem a levelet, másnapra el is múlik.


Amúgy az sem probléma, ha az első hónapokban folyamatosan pecsételő, barnás vérzésed lesz, ez is normális mellékhatás, szóval ne ijedj meg, nálam volt ilyen Reziánál.

2017. máj. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2-es: Nem, ez 28+4-es, tehát 28 hormontartalmú+4 placebo.

3-as: Köszönöm, mint mondtam, ezt nem tudtam.

4-es: Köszönöm szépen, megnyugodtam, mert már azt hittem, valami baj van. Tényleg keveset tudtam idáig erről, ezért gondoltam, írok ide is, hátha hajlandó valaki felvilágosítani. De egyébként akkor most abszolút nem gond, hogy kb. 2 napig volt menzeszem?

2017. máj. 3. 20:55
 6/12 A kérdező kommentje:
Előzőhöz: Mert egyébként ez a 2 nap elég kevésnek tűnik... :/
2017. máj. 3. 20:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha bizonytalanság van benned, holnap hívd fel a nőgyógyászodat, nem veszítesz vele semmit! :) A szakember tud neked igazán biztosat mondani. Én csak annyit tudok, hogy az ilyesmi első hónapokban teljesen normális, hiszen a szervezetednek be kell fogadnia a hatóanyagot, hozzá kell szoknia, a megszokottól eltérő tapasztalatok simán beleférnek, amíg nem valami elég durva mellékhatást észlelsz.
2017. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb fogamzásgátlónál így van: a szünetben megjön és amikor folytatod akkor lecsökken vagy meg is szűnik. Így alakul ki a mesterséges ciklus, így csökken a vérzés mennyisége, hossza, ami a gyógyszer járulékos jó mellékhatása úgymond.

Egyébként a Rezia 28 szemes, 24 fehér tabletta és 4 zöld tabletta, nem 28 + 4 mert akkor nem jönne ki a szabályos ciklus.

2017. máj. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia, nem tudom aktualis-e meg, de rosszul tudod. En is Reziat szedek, de az nem 28+4napos hanem 24+4!!!!!! Ez igy nagyon rossz, ha nem tudod. Es en is azt kerdezem, hogyha ha jol emlekszem azt írtad, 29.en jott meg a masodik placebonal, akkor 30.an is meg placebot kellene szedned, es meg 1.jen is. Nem kellett volna egy nappal hamarabb elkezdened a feheret, nem veletlen van szünet.
2017. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7-es: Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam. :)

8-as: Köszönöm az információt és elnézést a tévedésért, valamit rosszul néztem meg... a matek nem mindig az erősségem :D

9-es: Ne is haragudj, de ez hülyeség... a Rezia tabletta direkt azért tartalmaz 4 placebót, hogy ne kelljen szünetet tartani a két levél között. Mindent normálisan vettem be, amint elfogyott a fehér, belekezdtem a zöld placebóba, a második-harmadik környékén meg is jött, utána folytattam az új levéllel és másnapra meg is szűnt az ehavi menzeszem.

2017. máj. 7. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!