Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam 1 hónap fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam 1 hónap fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

sziasztok

anyagi okok végett nem tudtam megvenni a fogamzásgátlót, így kihagytam 1 hónapot. úgy tudom 3 hónapot kellene ilyenkor kihagyni hogy ne vágja taccsra a szervezetem. már több mint 2 éve szedem.

a dokim sosem mond semmi mérvadót ha ilyenekről kérdezem. kértem már más tablettát tőle mert erősen véreztem a mostanitól és volt hogy 2 hetet csúszott vagy késett kb egy fél éven át. megkérdeztem nem e kellene szünetet tartani de kinevetett. más doki nincs a környéken akihez tudnék menni...

tehát nem lesz bajom ha kihagyok 3 hónapot?

nem szeretnék az egészségemmel játszani de ez a doki semmit sem mond el rendesen.

(van egy petefészek cisztám is ami rendszeresen fáj de állítólag semmk baja és nem az okozza a fájdalmat..., volt hogy erős ammóniaszagú vizeletzel és vizeletürítési problémákkal mentem hozzá de csak megvizsgált és semmit sem mondott...)


tehát normális ha 2 év gyogyszerszedés után tartok 3 hónap szünetet?

illetve ez nem fog problémát okozni?

köszönöm a válaszokat és bocsánat a hülye kérdésédt.

(dokit kellene megkérdehnem de a fent leírtak alapjan úgyis csak kinevetne...)



2017. máj. 12. 07:11
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

kérlek, válts orvost. a jövőben ezzel nagyon meg fogod szívni.

Amúgy igen, ajánlott is (elvileg évente) szünetet tartani, szóval nem lesz bajod, de nyílván előfordulhat, hogy utána erősebb gyógyszer fog kelleni, de nem biztos. Arra figyelj, hogy a három hónap után mikor újra elkezded megint kelleni fog egy pár hét míg védettséget ad (bár ezt gondolom sejted)

2017. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

Javaslom, hogy haladj a korral és olvasgass utána a mai fog. gátlóknak. A mai fog. gátlóknál egyáltalán nem kell szünetet tartani, gyakorlatilag több évig is lehet őket szünet nélkül szedni, sőt jobban árt valaki azzal, ha leáll szünetet tartani, mert teljesen összezavarja vele a szervezetét.

A mai fog. gátlók nagyon minimális hormont tartalmaznak, mindösszesen elég egyetlen nap és már ki is ürülnek, ezért gond, ha valaki egyetlen szemet is kihagy, máris lehet terhes.

Illetve ha valaki újra elkezdi szedni, akkor sem kellenek hetek, hogy ismét kialakuljon a védelem. Bár ez gyógyszerfüggő, de hetek akkor sem kellenek.

És kérdező, a problémáiddal fordulj sürgősen másik orvoshoz, aki kivizsgál rendesen.

Amúgy simán ezzel a leállással is már összezavarhattad a szervezetedet és az se volt normális, hogy össze-vissza vérezgettél 2 év szedés után is. Az első 3 hónapban normális, onnantól fogva nem.

Téged ki kéne vizsgálni és addig, amíg ez nem történt meg, addig a helyedben semmilyen hormonális fog. gátlót nem szednék, hanem óvszerrel védekeznék.

2017. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg hagyj fel mindenféle fogamzásgátlóval örökre, ha ilyen problémáid vannak. És keress egy új nődokit!
2017. máj. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!