Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Véd-e a tabletta ha az új...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véd-e a tabletta ha az új levelet pár nappal később kezdem a 7 nap helyett?

Figyelt kérdés

Szerdánként szoktam megkezdeni az új levelet, így a legutolsó szemet mindig keddenként veszem be. Most el akartam tolni egy héttel a kezdését, viszont a múlt éjjel lefeküdtem a párommal. Más módon nem szoktunk védekezni, csak en szedem a fogamzásgátlót és habár tegnap nem élvezett belém, mégiscsak kimaradt 4 nap, vagyis összesen 11 nap, amíg nem szedtem be egy szemet sem. Védhet még a fogamzásgátló ha pl ma/most elkezdem szedni újra?

Mennyi a valószínűsége így a teherbe esésnek?



2017. máj. 21. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetett volna úgy eltolni, hogy kihagyod a szünetet? Én úgy tudom, hosszabb szünetet nem lehet tartani, mint amennyi elő van írva. Én úgy venném a helyedben, mintha elölről kezdenéd a tablettaszedést, és ez lenne az első levél, amit most elkezdtél, tehát szerintem nem véd jelenleg. De a nőgyógyász fog tudni biztosat mondani.
2017. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem véd a tabletta! Nem véletlenül kell pontosan szedni.

Ha el akarod tolni egy héttel (bár nem értem az mire jó) akkor inkább ne hagyj szünetet, egyszer egyszer nem lesz probléma belőle (pl ha nyaralni mentek és nem akarod h meglegyen).

Vagy ne 24 óránként szedd be hanem told ki mondjuk 30 óránként szedd. Az még benne van a normál időben és lassan el tudod vele tolni.

Két hét múlva tesztelj egyet, mert nem voltál védve, bár kicsi azért az esély terhességre.

2017. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért a biztonság kedvéért bevettem egy esemény utánit, biztos ami biztos :)

2017. máj. 25. 00:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal többet ártasz, mint amennyit használ... Rendszeres fogamzásgátló tabletta szedés mellett nem szabad esemény utáni tablettát bevenni!!!
2017. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!