Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elhagytam egy szem fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagytam egy szem fogamzásgátlót, így kell eljárni?

Figyelt kérdés
Szóval, ma be akartam venni az utolsó szem fogamzásgátlómat, de leejtettem véletlenül a lefolyón, a következő havit pedig még nem tudom kiváltani. Tehát 21 helyett csak 20 tabletta lett ebben a hónapban. Ha jól értelmeztem, ilyenkor nem gáz, ha eggyel kevesebb tablettát szedtem be, ugyanúgy 7 napos szünetet kell tartanom, majd a szokásosnál egy nappal hamarabb beszedni az első tablettát. Tehát annyi történik csak, hogy egy nappal elcsúszik a szedés? Ugyanúgy védett leszek így, vagy nagy gáz ha kimarad a bogyó és inkább gumit is használjunk egy ideig?

2017. jún. 2. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.de mivel a mostani tabletták hamar kürülnek a szervezetből így kell a kiegészítő védekezés legalább 2 hétig minimum
2017. jún. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Olvasd el a tájékoztatót,a mi a teendő ha kimaradt egy szem tabletta résznél. Tudod az a kis fehér cetli..?

Nem nagy dolog!!

2017. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves második, elolvastam azt a kis cetlit, nem vagyok hülye. Mint a kérdésből láthattad (szövegértés, nem nagy dolog), tudom mit kell csinálni a bogyókkal. A kérdésem arra irányult, hogy vajon indokolt-e a kiegészítő védekezés egy ideig, mert ezeknél az alacsony hormontartalmú tablettáknál sose lehet tudni. De igazán kedves tőled, hogy felhívtad a figyelmem a kis cetlire, értelmes emberként első dolgom volt elolvasni, nem volt nagy dolog...
2017. jún. 2. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Képzeld az is benne van a kis cetliben ,hogy kell e kiegészitő védekezés,már ha elolvastad..
2017. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg benne van. Igazából a kérdésre elég lett volna annyit válaszolni, hogy "nem, nem kell kiegészítő védekezés, benne van a betegtájékoztatóban" mindenféle lealacsonyító és cinikus "kis fehér cetli, nem nagy dolog elolvasni" nélkül. Kedves tőled, hogy szükségét érezted, hogy kioktass azért, mert nem vettem észre egy sort a kis fehér cetlin. Most jól megmutattad, hogy mennyivel okosabb vagy mint én. Örülök, hogy mára megvolt a napi kicsinyeskedésed, este legalább nyugodtan aludhatsz. Bár tanácsolom, hogy ha úgy érzed, hogy a lelked megnyugtatásához szükséges, oktass még ki pár kérdezőt a mai nap folyamán ;)
2017. jún. 2. 18:20
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Legalább tanultál belőle,hogy nem kell felesleges kérdéseket kiírnod. Ja és szívesen. :)
2017. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Istenem. Fogadd mar el 1x ha nem volt epp igazad. Es nem elkezdesz hisztizni es flegmazni.
2017. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elismertem, hogy nem volt igazam. Le is írtam, hogy tényleg benne van, viszont átsiklottam felette, mivel arra koncentráltam, hogy hogyan kell ilyen esetben szedni a tablettákat...
2017. jún. 2. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!