Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretnék fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bbebe kérdése:

Szeretnék fogamzásgátlót szedni, de ehhez kell recept igaz? Falusi lány vagyok, hol irassak magamnak gyógyszert? Van úgynevezett védőnői orvos a faluban, annál, vagy el kell mennem egy városba? Ti mit mondtatok az orvosnak? 18 lány

Figyelt kérdés

2017. jún. 16. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátlót nőgyógyász ír fel a megfelelő vizsgálatok elvégzése után.
2017. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam h egyszerű orvos is felírhatja.
2017. jún. 16. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minek írsz ki kérdést, ha úgyis jobban tudod a választ?

1-nek van igaza, első körben nőgyógyászhoz kell menni, megvizsgál (18 évesen amúgy is aktuális már egy rákszűrés), vért vesz stb, és ő írja fel a számodra megfelelő fogamzásgátlót.

2017. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először mindig nőgyógyász szakorvosnak kell felírnia, aki megvizsgál hozzá, vérvételre is el szokták küldeni az embert és kiválasztja a megfelelőt. Előfordul hogy nem lesz jó és a 3. levél alatt vissza kell hozzá menni másikat íratni mert mellékhatások állnak fenn, nem vált be.


Utána (háziorvosfüggő hogy kér-e egy évig érvényes igazolást a nőgyógyásztól hogy felírhatja, megjelent nála a páciens) a háziorvos felírhatja már ha olyan fajta amit lehet nála de pl Cyprmix, Diane35, Nuvaring - ezeket nem írják fel általában mert szakorvosi vény kell róla és 3 havonta csak nőgyógyász írhatja fel. Tehát ez a lehetőség azoknak van akik már szedik a tablettát, legelső alkalommal erről nőgyógyásszal kell beszélni. Úgyis kikérdez hogy miért jöttél, ekkor elmondod hogy tablettát szeretnél szedni, élsz-e nemi életet, mióta, hogyan védekezel, menzeszedről mindent mikor volt először életedben, utoljára, mennyire rendszeres, panaszod van-e vele kapcsolatban. Rákszűrést végez és tapintásos vizsgálatot, esetleg UH-ot is.

2017. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
42%

"Ti mit mondtatok az orvosnak?"

Hát azt, hogy miért jöttél. Hogy TE és nem más mit akarsz. Vagy valamiért kellene valami különlegeset mondani?


Persze nem tudhatom a te életedet, de szerintem 18 évesen ne szedjél fogamzásgátlót, még fejlődésben vagy és felborulhat a hormonháztartás.


A Dianét be ne szedd! Tudok olyat, aki daganatot kapott tőle... :-(

2017. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!