Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan védekeztek ha már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védekeztek ha már hosszabb ideje együtt vagytok a párotokkal és hogy vált be?

Figyelt kérdés
Gondolom futó kapcsolatoknál sokan csak gumit használnak,de egy párkapcsolatban csak nem lehet 20 évig óvszerrel!Vagy mégis?

2017. júl. 13. 23:18
1 2
 1/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
81%

7 éve gumizunk. Bogyó kilőve. Egyéb módszerek pedig nem annyira hatékonyak.

Nekünk bevált.

2017. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%

Lehet 20 évig is óvszerrel ha a nő kellően pszihopata és a férfi kellően papucs.

Én csak a gyógyszert tudom elképzelni vagy a megszakításost akkor ha nem gond a becsúszó terhesség.

2017. júl. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Mi 6 éve semmit se használunk
2017. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Rogton az elején kezdeném azzal, hogy a megszakításos az nem védekezés. Az csak lutri. Az hogy valakik évekig meguszták, az nem jelenti azt, hogy kérdezo neked is meg kell. Lehet, hogy az elso alkalom után terhes leszel. (vagy a barátnod). A megszkításost már olyan pároknak ajánlott, akiknél ha be is csuszik már a baba nem baj.


Mind a mellett a legtobb kapcsolat ovszeres vedekezéssel kezdodik. Utána miután megkomolyodik a kapcsolat kicsit, és hosszabb távunak néz ki, a legtobb ember a tablettát választja védekezésnek. Ebben viszont nagy szerepet játszik szerintem a lány anyjának a félelme is, és o maga is a tablettát fogja preferálni, mert nem bíznak az ifju számukra "idegen" fiuban.

Attol, hogy az emberek java a tablettát választja, én nem mondok le egy férfit se papucsnak azért, mert ovszerrel védekezik akár 20 évig. Igen, elkepzelheto hogy ugy vedekeznek. Vannak nok, akik nem szedhetnek tablettát, stb. Az az egyik legegyszerubb és legmegbízhatobb védekezés még mindig, karoltve a fogamzásgátloval az ovszer. A fogamzásgátlot sem lehet 20 évig szedni. A no szervezetét se akarjuk tonkretenni a tiszta férfi élvezet kárára. Szerintem valahol meg kell találni az arany kozéputat.


EN személy szerint eddig mind a ketto barátnonemmel az elején ovszerrel csináltuk, majd kb pár honap után (ami inkább 4 fogjuk rá) átváltottunk ovszerre. Az elsovel 4 évig voltam egyutt a másodikkal és lassan épp ott járunk. Ha 3 és fél év tabizás után szeretnének szunetet tartani a tabitol, nem okozna semmi problémát átváltani ovszerre, akár tobb évig is. Igen 20 évig el sem tud huzodni, mert max 5-6 éven belul nem számítana a gyerek se, sot inkább akarnám.

Ha jobban belegondolsz kis váltakozásokkal mindig lehet más kombináciot kitalálni.

26F

2017. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Kedves előző! Egy nő nem feltétlenül 'a férfi tiszta élvezetére' szed fogamzásgátlót. Egy kapcsolatban a védekezés közös felelősség.

Én is szedek, de nem a barátom kedvéért, hanem mert én IS szeretném, és nekem ez így kényelmes.


De egyébként ha valamiért nem szedhetnék, akkor sem lenne vége a világnak nyilván csak mert gumit kell használnunk, szedtem olyan készítményt, ami mellett egy teljes hónapig kell kiegészítő védekezést alkalmazni, akkor is túléltük, ettől (vagy ha akár évekig kéne gumiznunk) nem lesz papucs senki. Inkább felelősségteljes ember.

2017. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pptomi ***** válasza:
43%

Mi a megszakításosat alkalmazzuk már vagy 17 éve. Ahogy a 4. válaszoló is mondta, ez inkább lutri, mint védekezés. Nekünk egyszerű dolgunk van, mivel a megtermékenyülés volt az, ami nem volt egyszerű. Ha becsúszna egy terhesség, akkor nekünk nem jelentene gondot.

A megszakításos védekezésnél azért nem árt, ha megvan a bizalom a férfivel szemben és higgadtan tud viselkedni.


Pár napja volt itt egy olyan kérdés, hogy hogyan lehet megtanulni azt, hogy amikor kiveszed, akkor már ejakulálsz is. Ez pedig éppen az ilyen embereknek nem való, mert érezheti úgy, hogy még egy lökést kibír, aztán jön a meglepetés, hogy kifelé mozdulat közben már túl hamar lett túl késő.

Szóval elég kockázatos így is, de egy felelőtlen férfi megsokszorozza a kockázatot.


Vannak még a gumin, tablettán, megszakításoson kívül is védekezési lehetőségek, pl. felhelyezhető eszközök is, de azoknak is van kockázati tényezője, mint minden másnak is. Mellette még okozhat gyulladást, fertőzést is.

2017. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Gumival, és nagyon jól bevált.

Ugyanis egy fhasz kedvéért sem Vagyok hajlanó mérgezni magam hormon gyógyszerekkel és a mellékhatásukkal!

Pont most volt a tévében hogy egy 20 éves lány halt meg trombózisba ami a gyógyi mellékhatása volt.

Annyit nem ér Nekem a szex, van tőle jobb dolog is az életben.

2017. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

4 éve vagyunk együtt. Az első évben gumival, 2,5 éve fogamzásgátlóval védekezünk.

30N

2017. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nos,én is úgy gondolom hogy még talán az óvszer a leghatékonyabb,de a fogamzásgátló egyszerűbb lenne,viszont félek kitenni a szervezetem egy ilyen hatásnak. A nőgyógyászom mondta hogy mindenféle fájdalom,émelygés,hányás lehet a mellékhatása hónapokig+ ha leállsz vele. Nekem egy kicsit komplikált,és nem biztos hogy megéri.
2017. júl. 15. 12:50
 10/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
96%

Anyám (50 körüli) talált nődokit aki felírta neki a bogyót. Úgy hogy a mamám szólt nekünk hogy nálunk komplikációkkal járhat.

Rá 3 hónapra anyukám benn feküdt az intezíven trombózissal. És kb kiderült hogy minden negyedik nő szintén bogyó miatt feküdt ott trombózissal.


Én speciel egy tárgyi dologra nem tudok haragudni, nem tudom demonizálni. Szerintem hasznos dolog. Nemcsak fogamzásgátlásra lehet használni. Az emberek viszont annál inkább felelősek a használatáért! Még nem is azt mondom hogy a közember legyen felelős, mert egy tininél megértem ha még nincs tisztába a kockázatokkal. Sokkal inkább haragszok a "művelt", "diplomás", "tanult" nőgyógyászainkra akiknél az a bevett gyakorlat hogy az általa preferált bogyót úgy osztogatja mintha gumicukor lenne!!!!! Basszuskulcs.

Így kerülnek 18 éves lányok az intenzívosztályra... és élnek át olyasmit amit még nagyon nem kéne. A nődokikat nem érdekli ha megdöglesz. Ő kapja a jatott utánad mert rábeszélt a márkájára és mossa kezeit. Én is 3 nőgyógyász után találtam olyat aki rendesen megvizsgált mielőtt bármit ajánlott volna. A többi csak adott egy propektust, receptet és ennyi. És szóltak ha rosszul érezném magam jöjjek vissza. Köszi. Szóval a 4. megállapította, hogy nálam kockázatos lenne a bogyó szedése. Így nem szedem.


De vannak bőven barátnőim akik hormonzavarra, menstruációs görcsökre szedik. Vannak akik sokkal jobban érzik magukat tőle.


Szóval ez nem a sátántól való. Ez egy gyógyszer. Az a dokik felelőssége lenne, hogy ne találomra írják fel, hanem előtte vizsgálják meg a szegény lányt, hogy egyáltalán szedhet-e ilyesmit.


Én mindenkinek azt mondom, hogy azzal semmi baj nincs ha szedni szeretné, mert valóban kényelmesebb és valakinek még segít is.

De nagyon válogassa meg az orvost, mert a legtöbbet nem érdekli a páciense. Ha 100 nő minden gond nélkül szedi akkor biztos neked sem árt alapon.

2017. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!