Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett peteérés?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett peteérés?

Figyelt kérdés
15napja szedem a Lindynette fogamzásgátlót, előtte semmilyen gyógyszert nem szedtem. Menstruációm első napján kezdtem el, most pedig határozott peteérésem van! Felismerem, darabos, nyúlós folyás. Ráadásul naptár szerint is most van peteérésem. Lehetséges, hogy nem hat a gyógyszer? Vagy ez normális? Elméletileg van olyan gyógyszer, ami csak a beágyazódást gátolja?! Kérlek segítsetek! 22L

2017. júl. 21. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális esetben nem lehet peteérés hisz a fogamzásgátló tabletta pont hogy a peteérést gátolja.

Ha Te ismered és tisztában vagy saját testeddel és észleled a peteérés jeleit menj Nőgyógyászhoz kérj másik fogamzásgátló tablettát mert valószínűleg ez nem használ. Esetleg 2-3 héten keresztűl ellenőrizd ovulációs teszttel mindennap a peteérésed akkor van peteérés ha mind 2 csík erős piros akkor pozitív lesz és ha a következő nap meg negatív akkor van Ovuláció mert ki lökődött a petesejt.

23 N

2017. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Pont emiatt hat többféleképpen a fogamzásgátló.

Bár tény, hogy hivatott a peteérést gátolni, de emellett olyan közeget biztosít a hüvelyben, ami gátolja a spermiumok célba jutását, amivel szintén gátolja a teherbeesést. De tegyük fel, hogy megtörtént minden, a megtermékenyítés is, akkor pedig jön a következő fokozat, ami pedig az, hogy elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így nem tud hová beágyazódni a megtermékenyített petesejt.

Meg aztán bizonyos dolgokat tapasztalhatsz fogamzásgátló mellett is, amit korábban is. Tehát attól, hogy ilyen folyásod van, még nem biztos, hogy van peteérésed is.

2017. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg ha megvárom a következő levél közepét szerintetek lehet változás? Úgy tudom, hogy ez alacsony hormontartalmú fogamzásgátló, lehet még nem fejtette ki hatását? :( az első levél után mindenképp kell hatnia igaz? Amikor elkezdtem sszedni kb.a mensi után 5-6napig volt közti vérzésem. Ahj nem szeretnék csalódni benne :( már úgy örültem, hogy nem kell izgulnom és szedhetem nyugodtan!
2017. júl. 21. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

El kell olvasni a betegtájékoztatót, hogy mit ír.

Mikortól véd (és akkor az úgy van), illetve meddig normális mindenfajta tünet, ami nyilván a hozzászokással majd elmúlik.

Egyébként az, amit írtam, az teljesen igaz. Tehát menzesz előtti mellfájdalom, hasfájás nekem ugyanúgy jelentkezett fogamzásgátló mellett is, holott ugye ilyenkor nem játszódtak le azok a folyamatok, mint tabletta nélkül, illetve a szó szoros értelmében nem is menstruáltam. És folyásom is ugyanúgy változott fogamzásgátló mellett is. Ettől függetlenül védett, hisz 6 és fél évig szedtem összességében eddig életemben és nem lettem mellette terhes. Csak akkor, amikor tervezetük és nem védekeztünk.

2017. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első 3 hónapban bármi tüneted lehet. Hozzá kell szoknia a szervezetednek. Minél pontosabban szedd, az segít!

Csak a 2. levéltől nem kell gumi, az a tuti! Nekem az orvos így mondta.

Folyásod maradhat a szokásos, nem kell aggódni. Nekem pl. ugyanúgy van ciklus közepén! :) Az orvos tudja ellenőrizni, hogy jó-e. A citológia kimutatja a hatóanyagot! (Ezért kell nem a szünet idejére időzíteni a rákszűrést.)

2017. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!