Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mellékhatások. Elmúlnak, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mellékhatások. Elmúlnak, vagy váltanom kéne?

Figyelt kérdés

Friss fogamzásgátló szedő vagyok, tehát még csak a holnapi nap folyamán fogom megkezdeni a tablettát a 3. levéllel. Mellékhatásként fel van tüntetve a hangulatingadozás. Ezt az első pár hétben tapasztaltam. Ha rossz kedvem volt, mindenen sírni tudtam volna, ha jó, akkor kicsattantóan boldog tudtam lenni. Ez a hangulatingadozás elmúlt. Viszont, nem gyakori mellékhatásként tapasztalható rosszabb esetben depresszió is. Az elmúlt pár hétben érzékeltem magamon, hogy az idő nagy részében csak rosszra tudok gondolni (nem vagyok elég jó az embereknek, gyűlölöm magam, a személyiségem, a külsőm), elég gyakran kitör belőlem a zokogás, ha eluralkodik rajtam a rosszkedv. Korábban már volt sajnos dolgom, egy enyhébb depresszióval. A másik dolog. A tájékoztatóban olvasható, hogy a placebo tabletták 2.-3. napján kéne kezdődnie a ciklusnak. Nekem, az 1. levél végén, a placebo nap 4. napján kezdődött. Most a 2. levél 4. napjánál tartok, viszont nem nagyon érzékeltem alhasi fájdalmakat, csak nagyon minimálisat, és még nem jött meg.

Lányok, nektek mennyi idő után állt be a menstruáció? Mit gondoltok, esetleg cserélnem kéne gyógyszert, vagy majd elmúlnak idővel ezek a mellékhatások?

+információ: Régebben hajlamos voltam a gyakori rosszkedvre, eltekintve a depressziótól.



2017. júl. 26. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben várnék vele, nem szeded még nagyon régóta. Nekem körülbelül fél év után már teljesen beállt a menstruációm, azóta is minden rendben van. Magamon egyedül a lecsökkent szexuális vágyat érzékeltem, mást szerencsére nem, bár alapból érzékeny vagyok a menstruáció alatti időszakban, ha valami szomorú dologról van szó. Ha nem múlik, és rosszul érzed magad továbbra is, miután eltelt már egy fél év, vagy egy év, jobb lenne váltani, bár nem garancia a váltás arra, hogy nem jön elő ugyanez másik gyógyszernél is, vagy esetleg valami teljesen más mellékhatás.
2017. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon szorongtam mikor elkezdtem szedni, én is hajlamos vagyok ilyesmire, lehet véletlen az egész, de 2 pánikrohamot is átéltem amit előtte soha. Most már teljesen kiegyensúlyozott vagyok. Várd meg az új levél végét, de én a helyedben még a negyediket is végigdszedném, mert nekem például minden mellékhatás csak azalatt múlt el.
2017. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Reménykedem benne, hogy mihamarabb megszabadulok ezektől az érzésektől, és minden rendben lesz a tablettával kapcsolatban.
2017. júl. 26. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!