Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szükség van esemény utánira?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükség van esemény utánira?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem bevenni a fogamzasgatlot. Tegnap előtt reggel 9kor bevettem az 5. Szemet, és este szeretkeztem a párommal aki bennem ment el. Másnap reggel elfelejtettem bevenni a tablettát , csak este 11 kor jutott eszembe. Tehát 13-14 óra telt el a szokásos bevételtől. Azt olvastam 12 óra telhet el baj nélkül. Pont másnap kezdődött az ovuláció. Szükség van esemény utani tablettara vagy nem lehet gond?

2017. aug. 13. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én vennék be :/ eltelt a 12 óta, el is ment benned...csak egyetlen szemnek tűnik de nehogy baj legyen belőle. Bár elvileg számít az is, hogy hányadik héten felejted el bevenni (az én gyógyszeremnek benne van a leírásában) de én mindenképp bevenném
2017. aug. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen ovulacio... tablettat szedsz. Nem erted hogyan mukodik, csak szeded mindennap? :/ Tabletta mellett tilos esemenyutanit bevenni!
2017. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló szedése mellett épeszű orvos nem ír fel esemény utáni tablettát, ugyanis hormonra még nagyobb adag hormonnal nem játék rábombázni!

Peteérésed pedig elviekben nincs fogamzásgátló szedése mellett.

Aktustól követő 2 hét múlva csinálj egy tesztet.

Reméljük nem lesz gond, remélhetőleg a betegtájékoztató szerint jártál el, tehát ha szükséges, akkor nem 1, hanem 2 tablettát vettél be, illetve mostantól a betegtájékoztatóban előírt időszakban máshogyan is védekeztek és legközelebb ne felejtsd el bevenni!!!

2017. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta a peteérést azaz az Ovulációt gátolja. Tehát aki fogamzásgátló tablettát szed annak nincs Ovuja. Ha lenne akkor nem hatna a tabletta
2017. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!