Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettáról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettáról lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Mèg van nèhány napom, amíg elkezdem szedni a Mirabella fog.tablettát ès elötte lenne pár kèrdèsem.

A betegtájèkoztatót elolvastam, de nincs benne arról információ, hogy mikortól kezd el hatni a gyógyszer, vagyis hogy mennyi idő után lehetünk együtt a párommal vèdekezès nèlkül?

A másik kèrdèsem, hogy abban a 7 napban is vèd a gyógyszer, amikor szünetet kell tartani, vagy ilyenkor más fog.gátló eszközt kell használni (gumit)?

Ha valaki ugyanezt a gyógyszert szedi leírná a tapasztalatait is? :) Pl. mellèkhatások, bevált-e stb.


Előre is köszönöm!


2017. aug. 17. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az osszes valasz benne van a betegtajekoztatoban.
2017. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvastam a betegtájèkoztatót, ès nincsen benne...
2017. aug. 17. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Jo, latom, egyedul nem ez meg nem fog menni.

"Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót:

A menstruációs ciklus (vagyis a havivérzés) első napján kezdje el a Mirabella bevont tabletta szedését. A csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havivérzés, akkor a \"Péntek\" feliratút válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Mirabella bevont tablettát. A ciklus 2-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."


A masik pedig eleg logikus, hiszen gondolom, tudod, mit szedsz igy azzal is tisztaban vagy, hogy tablettaszedes alatt nem letezik peteeres, igy a 7 nap alatt sincs minek megtermekenyulnie...

2017. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én ezt szedem már 1 éve. A szünetben is ugyanúgy véd, lehetettek együtt. Én megvártam vele az 1 hónapot, szerintem csak utána érdemes gumi nélkül belekezdeni. Akkorra már a védettség kialakul rendesen.
2017. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!