Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló és antibiotikum....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló és antibiotikum. Jelent-e gondot és meddig?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy gyógyszerek csökkenthetik a fogamzásgátló hatását, antibiotikumra szokták mondani tipikusan.

Dalacint kaptam fogásztól gyulladás csökkentésére, ez bakteriális dolgokra való antibiotikum.

Kell-e kiegészítő védekezés, és ha igen, meddig? A fogamzásgátló tájékoztatójában nem írnak ilyesmiről. Antibiotikumról egy kanyi sem.


Ennyi van a betegtájékoztatóban:

"Néhány gyógyszer:

- befolyásolhatja a Yasminelle vérszintjét;

- csökkentheti a hatékonyságát a terhesség megelőzésében;

- nem várt vérzéseket okozhat.

- Ezek többek között

- az alábbi betegségek kezelésére használt gyógyszerek:

- epilepszia (pl. primidon, fenitoin, barbiturátok, karbamazepin, oxkarbazepin),

- tuberkulózis (pl. rifampicin)

- HIV- és hepatitis C vírusfertőzés (úgynevezett proteáz-inhibitorok és nem-nukleozid reverz transzkriptáz gátlók mint pl. ritonavir, nevirapin, efavirenz)

- gombás fertőzések (pl. grizeofulvin, ketokonazol)

- ízületi gyulladás, degeneratív ízületi betegség (etorikoxib)

- magas vérnyomás, amely a tüdő ereit érinti (boszentán)

- a közönséges orbáncfű nevű gyógynövény.

- A Yasminelle befolyásolhatja más gyógyszerek hatását, pl.

- ciklosporin tartalmú gyógyszerek,

- az epilepszia ellenes lamotrigin (amely a rohamok megnövekedett gyakoriságához vezethet)

- teofillin (légzési problémák kezelésére használják)

- tizanidin (izomfájdalom és/vagy izomgörcsök kezelésére használják).

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is."



2017. aug. 20. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
az antibiotikum mindig nagy rizikofaktor, bar kulon szerintem keves fogamzasgatlo betegtajekoztatojaban van megemlitve, peldaul az enyemben sem. de amig antibiotikumot szedsz, az egesz kura alatt hasznalj kiegeszito vedekezest+utana meg minimum egy hetig. meg ilyenek a gyogyteak, azok is csokkentik a fog.gatlo hatasat jelentosen, de az antibiotikummal ellenben ezt sokan nem tudjak.
2017. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha antibiotikumot szedsz, mindenképpen a teljes kúra alatt és még utána használj kiegészítő védekezést. Az a biztos!

Mert ha netán becsúszik egy nem kívánt terhesség, az sokkal nagyobb gond, nem?

2017. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A dalacin az egyik legerősebb penicillin származék. A kúra alatt és utána 2 hétig használjatok gumit!!!
2017. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Klindamicin/clindamycin a hatóanyaga.

Azt tudom, hogy kell a kiegészítő védekezés, illetve a hiányzó leírás ellenére erősen sejtettem :D, csak a meddiggel nem vagyok tisztában. Itt is kapásból egy-két hét van írva, azért nem mindegy. Buta voltam, nem jutott eszembe rákérdezni gyógyszerésznél.

Négy napig szedem egyébként csak a gyógyszert, nem tudom, hogy ilyen szempontból számít-e, hogy meddig kell a védekezés.


Köszi a megerősítéseket!

2017. aug. 20. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!