Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Altforalle fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kira_Vega kérdése:

Altforalle fogamzásgátlót szedek. A ciklusom első napjától szedem rendesen. A negyedik után voltam együtt a párommal. Bízhatok abban hogy 100%-osan védett voltam már akkor?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a betegtájékoztató mit ír. Az orvosom is ugyanezt mondta, de van ismerősöm aki azt mondta várni kellett volna egy hónapot. Nem szedtem előtte semmilyen fogamzásgátlót. Lehetek terhes? Még nem történt elég rég ahhoz hogy tesztet csináljak.

2017. szept. 13. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Sose vágtam ezt... utólag már nem mindegy? :D

Az én betegtájékoztatóm is úgy írja hogy első szemtől véd, DE a doki is így tanácsolja ( az enyém), és mindenki, akiben kicsi félsz is van, megvárja a következő levél első szemét!

Gondolom ezen információk birtokában voltál akkor is, ha akkor engedted h beléd élvezzenek, akkor vállald most már az esetleges következményeket.

Mert igen, véd az első szemtől.

De azért, csak gondold végig, hogy nem-e szedsz valami más gyógyszert (mert babám, nagyon sok rontja a hatást, még az egyszerű vitaminkészítmények is néha), vagy nem-e ment akár csak picikét is a hasad, és már nem volt olyan 100%-ig hatásos a gyógyszer.


Aminek-ezeknek, mind nagyon nagyon nagyon pici az esélye. De, egy igényes ember ezekre gondol, és aggódik, és ha már ismeri, ad ezekre a dolgokra, a maga lelkének nyugadalmáért.

HA X időt kibírtál, 1 hónapot nem tudtál? Akkor meg is érdemled, hogy most egy picit izgulj, és ne aludj jól!

2017. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

"Tudom hogy a betegtájékoztató mit ír. Az orvosom is ugyanezt mondta.."

Mégis honnan kellene tudnia a kérdezőnek,hogy ajánlatos megvárni az első levelet.

Ha azt látta volna a tájékoztatóban vagy a doki azt mondja neki,hogy várjon x ideig ,akkor úgy tett volna.

Kérdező,mindenképpen tesztelj egyet ,ha már lehet,de több,mint valószínű,hogy nem vagy terhes.

2017. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ketteske

"de van ismerősöm aki azt mondta várni kellett volna egy hónapot."

Nem rendes információforrás, de ha már izgult előtte, miért hagyta, nem bírt volna várni egy hónapot? :D

A lényeg h ha izgul, és parázik, miért ad rá okot h jobban izguljon? Ahelyett h picit vár még...és akkor most nem lenne ez. Szinte tuti hogy nem terhes, de nem is ez volt a mondandóm lényege. De biztos egy értelmi szintből valóak vagytok mindketten :)


Az én magándokim már azt mondta, hogy várjak, gondolom ő se a kisujjából szopta...:)

2017. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég fogyatékos lehetsz egyeske,ha előbb hiszel az ismerőseidnek,mint a betegtájékoztatónak vagy a dokinak..

Okoskodsz itt,meg kioktatod a kérdezőt.

Gondolom egy rusnya állat lehetsz és a pofáddal kompenzálsz.

2017. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Gondolom egy rusnya állat lehetsz és a pofáddal kompenzálsz."

Nincsen jobb érvem-és ismét nem sikerült ismét értelmeznem a szöveget, ezért elkezdek kakit dobálni, mint az őserdőben a csimpánzok :D

Gratulálok, elérted egy csirke értelmi szintjét-se :)

2017. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Mégis honnan kellene tudnia a kérdezőnek,hogy ajánlatos megvárni az első levelet.


Onnan, hogy esetleg a telibedurrantás előtt olvas utána, nem pedig miután megtörtént kérdez a gyakorin. Innen sajnos sem segíteni nem tudunk sem pedig a kérdésre a választ.

2017. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok kommentet. Külön köszönet a bunkózásért. Mivel mindenki aki ezzel foglalkozik azt mondta hogy az első szemtől 100%-os a védelem nem fordult meg a fejemben hogy ne higgyek a szakembereknek. Egy orvosnak azért jobban hisz az ember csak szerettem volna hallani másnak mondtak e valami mást. Méhszájseb műtét előtt állok és a fogamzásgátlót sem jó ötlet terhesség fennállása esetén szedni.
2017. szept. 14. 05:45
 8/9 anonim ***** válasza:

:O

Mikor fogamzásgátlót szedtem, azzal kezdte az orvos, hogy az első hónapban kiegészítő védekezés legyen óvszerrel.. így változnak az idők?

2017. szept. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az orvosok azért szokták ezt az első hónapot mondani, mert ha egy nő életében először szed fogamzásgátlót, akkor hajlamos elfelejteni, hogy mindennap ugyanabban az időben be kell szedni, így az első hónapban emiatt történhetnek balesetek (az orvosom mondta, mikor rákérdeztem). De a betegtájékoztató jót ír, ha a menstruáció első napjától szeded a gyógyszert, akkor nem jöhet létre peteérés, ergo nem lehetsz terhes.
2017. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!