Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy évig szedtem Belara...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy évig szedtem Belara fogamzásgátlót. Ma negyedik napja, hogy nem szedem (a ciklus közepén hagytam abba). Ma megjött de nem rendesen hanem úgy mint mikor a gyógyszert szedtem (megvonásos vérzésem van) Ez normális?

Figyelt kérdés
Elvileg a héten van peteérésem de ez a vérzés most mit jelent? Lehetek terhes? Fogamzásgátló abbahagyása után körülbelül mennyi idő után eshetek teherbe?? Nagyon fontos lenne. Ha valakivel volt már ilyen vagy tud segíteni kérem írjon!

2012. dec. 4. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem hagyunk abba ciklus közepén fogamzásgátlót az utolsó levelet még végig kell szedni.(ezt nőgyógyász mondta nekem) Mi volt olyan sürgős?

Valószínűleg megborult a hormonháztartásod amiatt hogy ciklus közepén hagytad abba...lesz pár hónap mire helyrejön az biztos. miután abbahagyod rögtön lehetsz terhes akár már másnap is ha nem védekezel rendesen

2012. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem senki nem mondta. Babát szeretnénk ezért hagytam abba. Elvileg ezen a héten van peteérésem de nem tudom hogy most a vérzés miatt mikor van, vagy hogy van,lehetek e terhes. Igazad lehet, nem kellett volna a közepén abba hagyni. De már mindegy. Köszönöm a választ
2012. dec. 4. 16:12
 3/14 anonim ***** válasza:

"Elvileg ezen a héten van peteérésem"


Hmm... Ezt meg hogy érted?

Gyógyszerszedés alatt nincs peteérés. Egyáltalán nincs. A ciklus közepén sincs.


Azért hagytad abba a közepén, mert azt hitted, hogy olyankor is van peteérésed?


Az pedig teljesen alap, hogy amint abbahagyod a gyógyszert, rá pár napra megjön a megvonásos vérzésed.

2012. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha nem szedném a gyógyszert akkor lenne most peteérésem. De mivel múlt hétvégén szombaton abba hagytam tehát 4 napja, akkor ezen a héten már lehet peteérésem nem?? És ha most van megvonásos vérzésem teherbe eshetek??
2012. dec. 4. 17:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha nem akarnál gyereket, akkor azt mondanám:

attól a naptól kezdve nem vagy védett, hogy abbahagytad a tablettát. Bármikor teherbe eshetsz.

És ez igaz is,


DE mivel te akarsz gyereket, ezért nem hallgathatom el:

az esélyeid a nullához konvergálnak!

4 nappal a tabletta befejezése után szinte esélytelen, hogy bekapd a legyet.

Nem valószínű, hogy ennyi idő alatt peteérésed legyen.


De még ha lenne is, a méhnyálkahártyád NINCS olyan állapotban, hogy jó esélyjel alkalmas legyen a megtermékenyített petesejt megtapadására/beágyazódására!


Majd a megvonásos vérzés befejeződése utáni ciklusban nagyobb esélyed lesz.


Feltéve HA nem zavartál úgy bele a hormonrendszeredbe a hirtelen leállással, hogy hónapokig ne jöjjön meg.


Egyébként hány naposak voltak korábban a ciklusaid, hogy erre a hétre már várnád?

2012. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendesen 28 naposak...max 30. Gondoltam igazából, hogy ebben a hónapban már nem jöhet össze csak nagyon vágyunk már a babára. Remélem nem kavartam nagyon bele a dolgokba és nem fog össze vissza megjönni. :/
2012. dec. 4. 19:03
 7/14 anonim ***** válasza:

Türelem, türelem!

A gyereknél egyébként se hátrány, ha van belőle bőven! ;)


Egyébként 28-30 napos ciklusnál a tankönyv szerint 14-15. nap környékére lenne várható a peteérés és az nem erre a hétre esik (mert gyógyszert szedtél. És azok a napok, amíg szedted, nem számítanak - mert az az időszak a művi ciklusod része, nem a természetes ciklusodé).

2012. dec. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tehát? Ha most van ez a kis vérzésem ez minek számít? Ha elkezdek hőmérőzni azzal segítek vagy szerinted hülyeség?
2012. dec. 4. 20:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Már írtam és te is írtad.

Megvonásos vérzés. Még nem normális menstruáció.


Mit csinálj?


Semmit! Élvezd a védekezés nélküli szexet!


Aztán, ha legközelebb rendesen megjön, onnantól kezdve tudományosan is rágyúrhatsz a babagyártásra.


Vagy, ha mindenképpen hajt a tatár, akkor szépen jelentkezz be a nőgyógyászodhoz, és kérj tőle egy általános vizsgálatot.

Hüvelyi UH, rákszűrés... stb.

Azért, hogy megnézze, hogy minden rendben van-e szervileg.


Ha nem jönne meg két hónapig és a teszt is negatív, akkor szintén fordulj majd orvoshoz!


De egyelőre ne görcsölj! Ha ennyire türelmetlen vagy, nem sok jövőt jósolok neked.

2012. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem hajt a tatár csak én vagyok türelmetlen! Nem görcsölök rá mert akkor tuti nem sikerül csak az a baj, hogy elég stresszes tudok lenni ha valami nem jön össze. Remélem minden rendben lesz.

Köszönöm a válaszaidat!

2012. dec. 4. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!