Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta követke...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta következménye lehet e?

Figyelt kérdés
Péntek hajnalban szeretkeztünk a barátommal , azonban a gumi oldalán keletkezett egy lyuk , amit már csak az események után vettünk észre. Másnap ,tehát szombaton , délután (24 órán belül) bevettem egy esemény utáni tablettát. Ma , azaz hétfőn kellett volna megjönnije a menstruációmnak alapból , azonban eddig is elég változó volt , hogy megjön e időre , vagy sem ...most nem jött meg időben , legalábbis most 23:19-van és még egyenlőre nem jött meg. Enyhén görcsöl a hasam , ami jó jelnek számít , azonban általában nekem ennél erősebb görcseim szoktak lenni , és az esemény utáni gyógyszer hatásaként arra számítottam , hogy a hasgörcs erősebb lesz és a vérzésem is inkább előbb mint utóbb fog megjonni. Kezdek kicsit aggódni. Elvileg nagyon pici a valószínűsége , hogy teherbe eshetek , ugyanis pont a menstruációm előtti napokban voltam , illetve időben be is vettem a gyógyszert , plusz még a gumi sem a tetején szakadt ki , tehát elvileg meg kéne , hogy egy kicsit nyugodjak , de egyébként is aggodalmaskodó vagyok , így a ti segitségetekre lenne szükségem . Szerinetek , az normális és egyben a gyógyszer mellékhatása , hogy egyenlőre se pecsételős vérzésem nem volt , se menstruációm , és várjak türelmesen , mert úgy is minden rendben lesz ? Vagy pánikolhatok , mert baj van? (Kérlek most ne azt írjátok válaszban , hogy a barátnőiteknek , hány gyereke van a tabletta ellenére , hanem inkább a saját pozitív tapasztalataitokat illetve , hogy volt e hasonló veletek vagy ismerőseitekkel) Válaszaitokat előre is köszönöm , remélem egy kicsit meg tudok tőle nyugodni. 18/L

2017. szept. 18. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Kétszer kellett 72-órásat bevennem. Mindkétszer pont egy két múlva jött meg, függetlenül attól hogy hol tartottam a ciklusomban.. Nem azt mondom hogy ennek így kell lennie nálad is, de szerintem ennyi most belefért késésként nálad is. Továbbá az én szerény biológia tudásom szerint a menstruáció kezdetét, több más tényező mellett a hormonszint lecsökkenése a vérben az ami indukálja. Hovatovább a nemi hormonok szteroid típusú hormonok tehát lassan ürülnek és hosszabb távon hatnak. Légy tehát türelemmel! Meg fog jönni. Nem lesz semmi baj!
2017. szept. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hét múlva * bocsi :)
2017. szept. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jajj ez nagyon megnyugtató ,köszönöm a kedves és értelmes válaszodat. :) Remélem még más is leírja majd a tapasztalatát ,de már annak is örülök ,hogy te megosztottad velem.
2017. szept. 19. 08:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális.. amúgy számíts arra,hogy ez után egy pár évig nagyon össze vissza lesz a menstruációd..
2017. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!