Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire káros a tabletta?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire káros a tabletta? Van következménye az abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg hasonló kérdés van, de erre még nem láttam válaszokat.

Szóval. Főként olyan felnőttek válaszát várom, akik fiatalabb korukban szedtek fogamzásgátló tablettát, és utána gyermeket akartak. Olvastam itt, hogy ez csökkenti az esélyeket később... Ez igaz?

Továbbá mennyire veszélyes ez? Annak van jelentősége, hogy mikor kezdi valaki szedni? Károsabb 18 év alatt?


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2010. máj. 13. 20:28
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsánat, kicsit bután fogalmaztam. szóval van következménye az abbahagyásának?
2010. máj. 13. 20:42
 2/5 anonim ***** válasza:
manapság nagyon alacsony a hormontartalma a tablettáknak,ezért megbízhatóak.van,hogy egy idő után váltani kell másik gyógyszerre,vagy abbahagyni rövid időre,de tényleg nagyon megbízhatóak és kevés mellékhatásuk van.attól függ,hogy mit értesz 18 alatt.legalább 2 éve kell,hogy renszeres legyen a menzid mielőtt szeded.
2010. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban már megbízhatóbbak a tabletták, de a mai napig tudnak kavart csinálni. Csak unokatestvéremet tudom említeni, most megy a 2. lombikjára, lassan rámegy a házassága. Senkinek sem kívánom ezt a helyzetet, még látni is szörnyű, nem irigylem, a szívem szakad meg miatta, főleg hogy nem tudok rajta segíteni :( Nem indult meg újra a peteérése, kezelték hormonálisan, a kezelés alatt volt peteérése, de ugye azt sem lehet a végtelenségig, és a kezelés abbahagyása után sem lett peteérése. Nála a fogamzásgátló okozta a problémát, előtte volt peteérése, ez tény, mert vizsgálták. Ez persze csak egy példa, rengeteg nőnek van gyermeke tabletta elhagyását követően, szóval unokatestvérem a ritkább eset, sőt, tényleg ritka, de sajnos megtörténhet. Az életkorral természetesen összefügg, ez szervezet, amelyik még fejlődésben van máris blokkolná a peteérését, belepiszkálna a hormonrendszerébe? Nem ajánlom, én nem tenném.
2010. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 16 évesen kezdtem el szedni 3évig szedtem, 2 hónapja abbahagytam a menstruációm 49. napra jött meg, féltem, hogy mi lesz ha nem jön meg, mert tudtam, hogy akkor gyógyszert kell szedni, hogy beinduljon minden, de szerencsére nem volt gond.


19/L

2010. máj. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 16,5 évesen kezdtem, most szeretném abbahagyni, mert valószínűleg valamit művel velem. Nem biztos, hogy a gyógyszer, de 3 orvosnak elképzelése sincs, hogy mi bajom.

Anyukámnak állandó migrénje volt és az erei elpattantak, a combján még most is nagyon csúnya, ő abbahagyta és elmúltak ezek a dolgok. Rendesen megjött neki és utána nem okozott más panaszokat. Ha nem szükséges akkor nem ajánlanám.

18/L

2010. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!