Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért egyre kevesebb a vérzése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért egyre kevesebb a vérzésem a fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés

Most szedtem be a 11.levelet. Ma jelentkezett a vérzésem. Vagyis csak erős barnázás. Nem az az élénkpiros vér mint korábban. A 10.levél után ugyanez volt. Rendesen a 4.tablettamentes napon jött meg most is meg múltkor is. De csak ilyen barnázás.. Korábban a fogamzásgátló mellett is majdnem átáztam annyira véreztem. Mi az oka ennek a változásnak?

Október végén megyek majd újabb receptért az orvoshoz.

Nektek esetleg előfordult ilyen?

23N


2017. szept. 24. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
tehát eddig összesen 11 levelet szedtél be, vagy mit takar az a "korábban"? mert 11 levél az max 4 hónap (bár nem tudom, neked hány hónapra ír fel az orvos egyszerre, nekem háromra, ami ugye három levél). előfordulhat, hogy miután elkezded szedni a tablettát, az első pár hónapban még nem áll úgy be a vérzés, lehet, hogy ugyanakkor jön meg minden, de pl. a mennyiség több. nekem is így volt, amikor elkezdtem szedni, az első pár hónapban még sok volt, aztán egyre kevesebb, volt, hogy szinte egyáltalán semennyi.
2017. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom normális dolog a vérzés csökkenése egy idő után.
2017. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a 11 levél az 11 hónap.

a korábbant úgy értettem hogy a 9.levélig még rendes vérzésem volt, majd a 10.levéltől ez a barnázás.

segítene ha tartanék szünetet a fogamzásgátló szedésében? zavar hogy nincs normális vérzésem.

2017. szept. 24. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs semmi probléma, hiszen néha fogamzásgátló szedése nélkül is előfordul gyengébb és erősebb vérzés. Ugyanakkor nekem egy éve azért nem vettek észre egy elég komoly nőgyógyászati betegséget, mert amikor változott a vérzésem a hossza és mennyisége is, a gyógyszerre fogtam, holott más állt a háttérben. Szerintem ha más nem hívd fel az orvosod és kérdezz rá, hogy mennyire normális ez az állapot, nem hiszem, hogy gond lenne egy telefonból. :) 20N
2017. szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most eléggé megijesztettél. Nagyon idegesít ez az egész. Lehet igazad van és rákérdezek a nőgyógyásznál.

Kedves utolsó válaszoló! Ha olvasod még a kérdést akkor meg tudod mondani, neked hogyan derült ki hogy mi áll a háttérben? Vérvétel vagy milyen vizsgálat?

2017. szept. 24. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló miatt idővel csökkenhet a vérzés mennyisége, viszont, mint az előző is mondta, lehet, hogy érdemes lenne elmenned orvoshoz, hiszen más is állhat a háttérben. Ha nem találnak más okot, akkor valószínűleg csak a gyógyszer miatt van.
2017. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. Ne haragudj, nem akartalak megijeszteni. :( Ultrahangos vizsgálat során találtak egy csokicisztát a petefészkemben, amivel azonnal megműtöttek a nagysága miatt. A szövettan kimutatta az endometriózist, de azóta szerencsére tünetmentes vagyok. Remélem neked semmilyen egészségügyi problémád nincs, de én már csak magamból kiidulva ajánlottam, hogy esetleg csörgesd meg az orvost, jobb félni, mint megijedni. :)
2017. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

húú :( én rettegek minden orvostól. végem lesz ha kiderül hogy ilyen problémám van.

egyébként nekem márciusban esedékes az éves rákszűrés, akkor szokott a nőgyógyász ultrahangot is csinálni.

viszont októberben ha megyek gyógyszert feliratni akkor csináltatok egy ultrahangot a biztonság kedvéért. tényleg megijedtem. más tünetem vagy fájdalmam amúgy nincs.

köszönöm a válaszokat lányok!:)

2017. szept. 25. 22:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha októberben úgyis menned kell akkor tényleg megéri egybekötni egy UH-val.:) Remélem nincs semmi probléma, próbálj meg ne idegeskedni ezen, bár tudom, hogy nem egyszerű.
2017. szept. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!