Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ezek normális mellékhatások a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek normális mellékhatások a Symicia fogamzásgátlónál?

Figyelt kérdés

5 napja kezdtem a második levelet, de amióta elkezdtem szedni 1 hónapja, azóta folyamatosan fáj a fejem, hányingerem van, fáj a hasam. Az első levélnél volt pecsételő vérzés egész hónapban, most nincs, de a többi mellékhatás megmaradt és úgy érzem mintha egyre erőteljesebb lenne, főleg a hányinger és a fejfájás...

Terhes nem vagyok, amúgy is biztos voltam benne hogy kizárt, de csináltam ma tesztet is, a biztonság kedvéért.

Szóval a kérdésem hogy ezek normálisak, és ha igen, miért erősödik? Nem múlnia kéne, ahogy telik az idő? És mivel este 8kor szedem be, ezért az éjszakáim is borzasztóan telnek, mert mire elálmosodnék, megjelennek a mellékhatások és egyszerűen képtelen vagyok elaludni...de nem csak a gyógyszer bevétele után van ez, reggel is nagyon rosszul szoktam lenni....:(



2017. nov. 10. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mazochista vagy, vagy csak szimplán buta?

Ha elolvastad a betegtájékoztatót, és találtál benne a mellékhatásokról egy jó nagy bekezdést és azt végig is olvastad, akkor mi a bánatos kiskutya farkáért nem mentél még vissza az orvosodhoz?

Tess:


“Ha Ön bármilyen mellékhatást tapasztal, különösen ha az súlyos vagy tartós, illetve bármilyen változást észlel az egészségi állapotában, amiről úgy véli, hogy az a Symicia következménye, kérjük, beszéljen kezelőorvosával.

Kombinált hormonális fogamzásgátlót szedő minden nőnél emelkedett a kockázata a vénákban (vénás tromboembólia (VTE)) és az artériákban (arteriás tromboembólia (ATE)) előforduló vérrögök kialakulásának. A kombinált hormonális fogamzásgátlók alkalmazásával járó különböző kockázatokkal kapcsolatos, részletesebb információért kérjük, olvassa el a "Tudnivalók a Symicia alkalmazása előtt" című 2. pontot.

- Gyakori mellékhatások (10 emberből legfeljebb 1-nél jelentkezhet):

- hangulatváltozások, fejfájás, hasi fájdalom, pattanás, emlőfájdalom, emlő megnagyobbodás, fájdalmas menstruációs zavarok, testsúlynövekedés.

- Nem gyakori mellékhatások (100 emberből legfeljebb 1-nél jelentkezhet):

- Candida (gombás fertőzés), herpesz (herpes simplex),

- allergiás reakciók, melyek néha súlyosak lehetnek (angioödéma) a bőr és a nyálkahártyák duzzanatával,

- étvágynövekedés, depresszió, idegesség, alvászavar, csökkent libidó (szexuális érdeklődés), fonákérzés, szédülés (vertigo), látászavarok,

- szívritmus zavarok vagy szokatlanul gyors szívverés, vérrög (trombózis) a tüdő vagy láb ereiben (tromboembólia), magas vérnyomás, migrén, visszerek, torokfájás,

- gyomor- illetve bélgyulladás, émelygés, hányás, hasmenés, székrekedés,

- hajhullás, viszketés, kiütések, száraz bőr, seborrheás bőrgyulladás,

- nyakfájás, végtagfájdalom, izomgörcsök, hólyaghurut,

- csomók a mellben (jó- vagy rosszindulatú), tejelválasztás miközben nem terhes, petefészek ciszta, kipirulás, menstruáció kimaradás, nagyon erős vérzések, hüvelyi folyás, hüvelyszárazság, alhasi (medencetáji) fájdalom, méhnyakkenet eredményének megváltozása (Papanicolaou vagy Pap kenet), folyadék visszatartás, erőtlenség, túlzott szomjúság, fokozott izzadás, testsúlycsökkenés.


- Ritka mellékhatások (1000 emberből legfeljebb 1-nél jelentkezhet):

a vénákban vagy artériákban kialakuló ártalmas vérrögök, mint például:

- a lábszárban vagy a lábban (azaz MVT- mélyvénás trombózis),

- a tüdőben (azaz TE - tüdő embólia),

- szívroham,

- szélütés (sztrók),

- mini-szélütés vagy átmeneti, szélütésszerű tünetek, amely átmeneti iszkémiás rohamként (TIA - tranziens ischaemiás attak) ismert,

- a májban, hasban/belekben, vesében vagy a szemben kialakuló vérrögök.

(Nagyobb lehet a vérrögök kialakulásának valószínűsége, ha fennáll bármilyen más állapot, ami növeli ezt a kockázatot (a vérrögök kockázatát növelő állapotokkal valamint a vérrögök tüneteivel kapcsolatos bővebb információért lásd a 2. pontot))”

2017. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyógyszer szedése előtt nem volt ilyen mértékű fejfájásod,hányingered és ez folyamatos a gyógyszer szedése óta,akkor irány vissza a nőgyógyász,mert ez nem jó. Elmondod neki mi a panaszod és ír fel neked másik fajtát!
2017. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok mazochista és elolvastam a mellékhatásokat :D

Csak mindenki azt mondja hogy ez az első három hónapban normális és nem kell megijednem, meg hogy az orvos hülyének fog nézni ha ilyenekkel megyek vissza...

Ezért érdekelt, hogy tényleg normális-e és megvárjam-e a 3 hónapot...

2017. nov. 10. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen formában nem normálisok a mellékhatások. Nekem fogamzásgátló mellett sosem volt.
2017. nov. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Keddig nem lehet elérni az orvost, akkor addig szedjem vagy ne? És mégis mit csináljak a megmaradt gyógyszerekkel? Azért nem volt olcsó, és még majdnem két egész levél megmaradt....
2017. nov. 11. 14:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Szedd végig a levelet, úgy kisebb kárt okozol, mintha a levél közepén hagynád abba. Az első három hónapban normális a mellékhatás, mert még nem szokta meg a szervezeted a gyógyszert. Én kivárnám a három hónapot. Ha utána is rosszul lennék, akkor hagynám abba.

21N

2017. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem az orvossal és azt mondta ezek normális mellékhatások és ne hagyjam abba a szedését
2017. nov. 14. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Az en orvosom anno meg leb**szott, hogy minek eroltettem magamba a 2. Levelet is ha mellekhatasaim voltak, szolnom kellett volna, hogy rosszul vagyok es szabalytalanul verzek, hanyok... (szinten symicia)
2017. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azigen! Lehet hogy orvost kéne váltanom? A lakhelyemen pedig ő a legjobb :/
2017. nov. 14. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!