Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abbahagyhatom a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abbahagyhatom a fogamzásgátló szedését a 21 nap lejárta előtt?

Figyelt kérdés
Még 9 szemet vettem be eddig. Ha abbahagyhatom akkor elvileg mikor jönne meg a következő menszeszem? Most kezdtem el az első csomagot .
2010. máj. 31. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor minek akarod abbahagyni? Az első csomagot már fejezd be...
2010. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod abbahagyni?Mellékhatásai vannak?Nekem is mellékhatások léptek fel,abbahagytam hónap közben,a nőgyógyász írt fel valamilyen gyógyszert,hogy ne boruljon fel a rendszer.
2010. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy még mindig megvan. Én azért kezdtem el szedni a gyógyszert mert jövő hónapban elutazunk tengerpartra. Sajnos úgy esett,hogy a teljes nyaralás időtartamára meg lesz a menszeszem. El szerettem volna tolni. De valószínű nem fog menni. Ezért nem akarom szedni.
2010. máj. 31. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Levél közben csak nagyon súlyos mellékhatások esetén szabad abbahagyni. De alapból hülyeség volt csak azért elkezdeni, hogy tologasd a menzeszed. A gyógyszer nem cukorka. Amúgy nem hallottál még arról, mielőtt elkezdted szedni, hogy az első 3 hónapban összevissza vérzés jelentkezhet?..
2010. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Komolyan csak a nyaralás miatt kezdted el szedni??? A szüleid vagy az orvos nem szóltak bele??? Ez nem ilyen "játék", ha ezt így lehetne csinálni, akkor mindenki ezzel tologatná...

1. tele van hormonokkal, amik először eléggé felborítják a hormonháztartásodat, így elég nagy felelőtlenség csakúgy elkezdeni szedni. Ha van barátod, és miatta is volt, akkor ezt a pontot ne vedd figyelembe ;)

2. Ha épp most kezdted el szedni, akkor fél éven belül nem tanácsos eltolni vele a mensit, de főleg nem az 1. hónapban, mikor még be sem állította a ciklusod...

3. Egy éven belül sem szabad 2szer eltolni vele a mensit, szóval amúgy is jól gondold meg, mikor csinálsz ilyet... Én pl. jól megszívtam, mert a gólyatábor előtt eltoltam, hogy ne akkor jöjjön meg, aztán most így pont a barátom szülinapján, meg az én szülinapomon is megvolt...

Ezt nem lehet így csinálni, hogy ha nem jókor jönne meg, akkor eltolod vele, a fogamzásgátló nem a mentsruáció tologatására lett tervezve! Ezzel nagyon sokat árthatsz a szervezetednek.

Mi lenne, ha inkább tampont használnál?...

2010. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy ki engedte meg, hogy csakígy szedd? Az orvosodnak megmondtad, hogy szeretnéd eltolni vele a mensit és ő simán felírta, mindenféle vérvétel meg vizsgálat nélkül??? Ez nem olyan gyógyszer, mint más gyógyszerek, hogy ha már nem fáj a fejed, akkor nem veszel be többet... Ebben hormonok vannak, ha most még abba is hagyod a szedést, teljesen megzavarod a horomonháztartásod, és azt se fogod majd tudni, mikor jön meg legközelebb... Ne haragudj, de nagy felelőtlenség volt így elkezdeni szedni, egyrészt látszólag semmi tájékozottságod nincs a fogamzásgátlókról, másrészt ilyen indokkal... Bocsi, de csak azt tudom ajánlani, hogy ne hagyd abba, most már szedd be az 1. levelet, aztán ha nem akarod szedni, akkor állj le vele.
2010. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!