Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy kérdezzem meg anyukámat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kérdezzem meg anyukámat a fogamzásgátlóról?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves vagyok. Tudom, hogy az én koromban már nem is kell szülő stb. de szeretnék fogamzásgátlót szedni. (2,5 éves kapcsolatban élek.) Egyszer már elmentünk gyógyszert íratni édesanyámmal, de akkor végül a vérvétel után nem lett belőle semmi. Ennek már több, mint 1 éve. Azóta elég gyógyszer ellenesnek tűnik anyukám. Hogy mondjam neki újból, hogy mostmár szeretnék tablettát szedni? Semmiképp sem szeretném őt kihagyni ebből. Nyilván az anyagiak miatt is. Nagyon köszönöm a válaszokat! 18/L

2017. dec. 3. 21:28
1 2
 1/15 RRR ***** válasza:
100%

mondjuk,ahogy leírtad


de a pasid beszállhatna a költségekbe

..

2017. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Őszintén és komolyan mint két felnőtt avagy mint anya lánya leültök beszélgetni. Elmondod mit akarsz,miért. Majd kikéred a véleményét. Biztosan tud segíteni. Jó látni,hogy vannak felelősségtudatos lányok is.
2017. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nekem, mint a lányának elég kellemetlen erről beszélni, de nyilván sor fog rá kerülni. Várom a további válaszokat is!
2017. dec. 3. 21:41
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányom annak idején azt mondta az anyjának, mutti, nézz a tükörbe! Ha nem akarsz ott nagymamát látni, akkor gyere velem a nőgyógyászhoz tablettát íratni.
2017. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Úgy, ahogy írták, ülj le vele és mondd neki, hogy mit szeretnél, mikor mennél orvoshoz, mennyi költséggel járna, stb. Felnőtt vagy és hosszútávon gondolkodsz, úgyhogy biztosan partner lesz az egészben.


Anyukád lehet, hogy a mellékhatások miatt gyógyszerellenes, nem simán a témával van baja, nem? Ha nem támogatja a gyógyszert, akkor kérdezd meg tőle, hogy miért nem. Személy szerint más megoldásokat én is jobbnak látok (hüvelygyűrű vagy nem szült nőknek való minispirál), érdemes az orvos véleményét is kikérni erről. Viszont bárki bármit mondjon, egyedül a te döntésed lehet, hogy milyen módszert szeretnél alkalmazni, anyukád legfeljebb elmondhatja a véleményét vagy a tapasztalatait.

2017. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Bátorítóan hatnak számomra. Anya a mellékhatásoktól óv, és persze, szinte az összes gyógyszert ellenzi. A régi orvosom a spiralt ajánlotta, de én nem merem bevállalni.
2017. dec. 3. 22:15
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de én is óva intenélek a tablettától! Az egy dolog, hogy most megy a propaganda, hogy "de hát a mai gyógyszerekben kevés hormon van". Persze, hogy ezt kell mondani, főleg, hogy a nőgyógyászok jutalékot is kapnak a reklámból (ez nem legenda, egy orvosprofesszor ismerősöm is megerősítette). Sőt példa is van a saját ismeretségi körömből, a bátyám volt barátnője kis híján meddő lett tőle, évekbe telt mire "helyrerakták".

A spirál sem jobb ebből a szempontból. Egy jó barátnőm azt használta (fiatal lányról beszélünk, nem szült még), mondván az orvos apja (belgyógyász, nem nőgyógyász) is rábólintott. Tudod mi lett a vége? Most várja a papírokat, hogy vajon meddő lett-e tőle.. Most is csak azért derült ki, hogy baj van, mert már elviselhetetlen görcsei voltak.

Egyébként mi a probléma a gumival? Ha egyszer már nem lett a gyógyszerből semmi és kibírtátok, akkor most sem dől össze a világ, ha mellőzitek..

Édesanyád szerintem úgy van vele, hogy nem szeretne a saját pénz "mérgezni", és igaza van! Ha ezek után mégis a gyógyszer mellett döntesz, akkor ülj le vele beszélni, és őszintén mondd el, miért szeretnéd, miért lenne "jó".

Ha szeded, akkor viszont a barátodnak is kutyakötelessége beszállni, mert nyilván ez inkább az ő kényelmét szolgálja!

2017. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csak hintsd el otthon, hogy “képzeld, anyu, késik a mensim”. Egyből lecsap rá, és a segítségedre lesz.

Bár nem értem, hogy édesanyáddal szemben miért érzed ezt cikinek?

Sokkal cinkesebb lenne úgy hazamenni, hogy anyu, képzeld, nagyi leszel...

2017. dec. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó. Ez nálunk nem téma mert állandóan késik, vagy hamarabb jön meg és görcsölök is nagyon.

2017. dec. 4. 07:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy. Elvileg képesnek kellene lenned arra, hogy a megfelelő felvilágosítás után eldöntsd, hogy akarsz-e tablettát szedni, azaz bevállalod-e a vele járó kockázatokat (mert hogy kockázata mindennek van) vagy sem. Ha igen, akkor meg odaállsz anyukád elé, elmondod neki, hogy végig gondoltad és szeretnéd szedni. Még mindig jobb, mint 18 évesen abortuszra rohangálni.
2017. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!