Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek jó ötlet így...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó ötlet így fogamzásgátló tablettát feliratni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, anyukám egyáltalán nem támogatja a gyógyszert, szerinte a legrosszabb védekezési módszer. Én mindig parázok, hogy kiszakad a gumi, nagyon nem szeretnék gyereket. Emellett rendszertelen a menstruációm, így még azt sem tudom mikor lehet baj a dologból, mert össze-vissza jön meg. Fogamzásgátlóval szeretném napra pontosra beállítani a vérzést.

Egyetem mellett szoktam eljárni dolgozni, van saját pénzem. Szerintetek elmenjek egyedül nőgyógyászhoz gyógyszer ügyben? Elvileg nagykorú vagyok, de anyukámmal se akarok összeveszni. Hiába próbálom vele megbeszélni a dolgot, kicsit se hajlik ebbe az irányba.



2018. jan. 6. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha rendszertelen a menstruációd,akkor annak kell megkeresni az okát.

Látom,azzal nem vagy tisztában,hogy fogamzásgátló mellett nem menstruálsz,hanem megvonásos vérzésed lesz,amit a mesterséges hormonok okoznak.

A tabletta szedése alatt nincs peteérés,így egyértelműen nincs meg a normál ciklus.

A gyógyszer blokkolja a természetes menstruációdat.

Neten is utána tudsz nézni,ha valami nem világos.


Szóval nemhogy beállítani nem fogja a ciklusodat,hanem egyáltalán nem fogsz menstruálni.

Ki kell vizsgáltatnod magad,nem hormonokkal mérgezni a szervezetedet.

Anyukád jól látja a helyzetet,bárcsak több ilyen felelősségteljes szülő lenne.


Ha rendesen használjátok a gumit,akkor nem lehet baj.Kb.annyira biztos,mint a tabletta.

A fogamzásgátló hatását gyengítheti a hasmenés,hányás,az antibiotikumos kezelés,az orbáncfű.

Meg a "jaj elfelejtettem bevenni" helyzet is.


Ráadásul ha későn jut eszedbe,hogy kihagytál 1 szemet,akkor még ezen hormonok mellé vehetsz be egy esemény utánit is.amennyiben 5-ször annyi méreg van.


A rengeteg mellékhatásáról nem is beszélve.És most nem a trombózisról beszélek,CSAK mondjuk a libidócsökkenésről,hüvelyszárazságról,fejfájásról,pl.


Nézz körül az oldalon,nézd meg,hogy hány nő kérdezi,hogy vajon mikor fog normálisan menstruálni már,mert x ideje abbahagyta a gyógyszert és még nem jött meg neki,vagyis nem állt vissza a peteérése,ergó teherbe sem tud esni.

Van,akinek 1-2 évbe is beletelik,hogy újra visszakapja a menstruációját.


Nyilván az én véleményemmel sokan nem értenek egyet,mert nekik fontosabb a kényelem,mint a saját egészségük.

De,szerencsére nem vagyunk egyformák.

2018. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 SaJt01 ***** válasza:
60%

A sejtbiológusok sincsenek tisztában a konkrét élettani hatásával a fogamzás gátlónak.


Az egész szervezeted egy bonyolult egyensúlyban van. Valamilyen szinten minden hat mindenre. Annyit tudunk hogy ha olyan hormont viszünk be a szervezetbe amilyen a terhesség elsö három hónapjában természetesen jelen van, akkor nincs újabb pete érés és megindulhat a tejelválasztás. Hogy ezen felül hogyan hat a véredben keringö összes többi hormonra és azok hogyan befolyásoljál más szerveidet, nem tudjuk biztosan.


Annyit tudunk hogy egy generáción belül nincs észkelhetö káros hatása.

2018. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 SaJt01 ***** válasza:
Haha, észkelem az észlelhetöt
2018. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Te tudod, felnőtt nő vagy. Párom azért hagyta ott, mert egyrészt hüvelyszárazsagot okozott neki, másrészt folyton zabálhatnékja lett tőle. Jobb lenne óvszer nélkül szexelni, de nekem is többet ér az ő egészsége.
2018. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Valamit nagyon nem tudhatnak a nőorvosok, mert igen gyakran írnak föl tablettát a rendszertelen ciklusra... ;)


A világon sokszáz millió nő szed hormontartalmú fogamzásgátlót, kb 75 éve. Ha igazak lennének a rettenetes mellékhatásokról szóló történetek, már kihalt volna a Föld gazdagabbik fele, de legalábbis tele lenne torzszülöttekkel és teherbe esni nem tudó nőkkel.

Biztosan vannak mellékhatások. Minden gyógyszernek vannak nemkivánatos mellékhatásai. Nyílt titok, hogy régen több volt, ma alig vannak. A statisztika a bizonyíték.


Kérdező, te azon gondolkozz el, hogy mennyire helyes az anyukádtól való függőséged. Eljön az az idő, amikor sokmindent elronthat egy mégoly jószándékú mama. Az anyósvicceknek van egy kicsi igazságmagvuk.

2018. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Rendszertelen menzesszel már el kellett volna menned orvoshoz, ugyanis nem normális. Valószínűleg PCOS vagy, akkor pedig egy életre tönkrevágod magad fogamzásgátlóval.


Másrészt, pont hogy tabletta mellett idegesebb az ember, hiszen a hormonok miatt ha teherbe is esel ugyanúgy megjöhet a tabitól. Na meg ha elfelejted bevenni, akkor már nem tudsz mit tenni. A guminál meg egyből lehet tudni, hogy 100% hogy nem vagy terhes, hiszen használat után ellenőrzöd, hogy lyukas-e. Ha pedig lyukas, ott a 72 órás tabi, ha nem lyukas, teljesen megnyugodhatsz. De ha te ehelyett minden hónapban tesztelni meg idegeskedni akarsz, mert kitudja hogy hatott-e a tabi, akkor hajrá.

2018. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

"Valamit nagyon nem tudhatnak a nőorvosok, mert igen gyakran írnak föl tablettát a rendszertelen ciklusra... ;) "


Most nem tudom eldönteni,hogy ennyire naiv vagy,vagy ennyire tudatlan,hogy elhiszed,hogy a hormonális fogamzásgátlónak bármilyen köze is van a természetes ciklus szabályozásában.

Fogamzásgátló szedése alatt nincs peteérés és nincsen menstruáció sem.Megvonásos vérzés van.Megvonod magadtól a hormonokat,amivel tömöd magad 21 napig és ennek következményeként jelentkezik a megvonásos vérzés.

Nyilván azzal te is tisztában vagy,hogy ha nem hagysz szünetet,akkor nincs vérzés sem..

Az orvosok azért írják fel olyan szorgalmasan a tablettát,mert ebből van pénzük.

Ő megél a te butaságodból,amiért elhiszed,hogy beállt a menstruációd,vagyis "mindenki jól jár"...


Az egy dolog,hogy hiányos a tudásod,csak ne reklámozd a hülyeséget,mert félrevezeted a többieket is.

2018. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

#6, itt valami félreértés lesz.

1. Abból, hogy rendszertelen a mensije azonnal PCOS-t kiáltani meglehetősen merész dolog. Egy hormonszint vizsgálat, hüvelyi ultrahang nélkülözhetetlen a diagnózishoz.

2. A PCOS alapvető gyógyszeres kezelése a kombinált fogamzásgátló tabletta, amilyen a nálunk használt legtöbb tabi.


Irodalom: UoToDate.com

Polycystic ovary syndrome (PCOS) (Beyond the Basics)

2018. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7

Nem válaszolok olyannak, aki hülyeségnek minősíti, amit írok, vagy engem. Kivételt teszek. Hormonpótlás.

2018. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 Elnézést, hibásan írtam a webhelyet: UpToDate.com
2018. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!